Zrcadlo, řekni mi, kdo je na světě nejkrásnější?“ I taková otázka vás možná napadne, když se podíváte na keramickou dlažbu, která patří k novinkám pro rok 2023. Na veletrhu CERSAIE, který se nedávno konal v Bologni v Itálii a je největší přehlídkou keramických obkladů a dlažeb na světě, byly k vidění nádherné keramické imitace kovu se zrcadlovými odlesky. Hitem roku 2023 budou také keramické imitace travertinu, obklady v krásných pastelových barvách nebo velkoformátové obklady s motivy listů pro interiér jako v džungli. Na co dalšího se mohou zájemci o nové bydlení těšit?

Na veletrhu CERSAIE představilo své novinky 600 vystavovatelů z 28 zemí světa. Této prestižní akce se každoročně zúčastňují také zástupci společnosti M.B.KERAMIKA, kteří pak některé trendy zařazují do sortimentu pro své zákazníky. Pokochejte se tím, co pro vás nafotili a zjistili. Uvidíte obklady do koupelny, kuchyně nebo dlažby do celého interiéru či venkovní keramické dlaždice pro terasy.

Keramické imitace kovu se zrcadlovými odlesky budou hitem roku 2023.

1. Keramické imitace kovu ohromují zrcadlovými odlesky

Keramické obklady a dlažby v imitaci kovu jsou už „nějaký ten pátek“ oblíbené také v českých interiérech. Vždy mají různé barvy, rozměry a povrchové úpravy, jako například reliéfní povrch. Výrobci však opět překvapili novým designem! Nové keramické dlaždice imitující kov mají mnohem více odlesků a některé se lesknou natolik, že vypadají dokonce jako zrcadlo!

Detail keramických dlaždic, které vypadají jako zrcadlo.

Někdy trvá několik měsíců nebo dokonce let, než se trendy ze zahraničí začnou objevovat i u nás v Česku. Například v českých koupelnách jsou již dlouho velmi populární nejen keramické imitace kovu, ale také kamene, dřeva, mramoru či betonu. Inspirujte se v článku Nejnovější realizace koupelen.

I takto vypadají další novinky – keramické imitace kovu.

2. Imitace travertinu zaujmou svou dokonalou kamennou strukturou

Absolutním hitem letošního veletrhu jsou keramické imitace travertinu. „Tento oblíbený kámen bylo možné na veletrhu najít snad u každého významného výrobce. Imitace travertinu může mít dvě podoby, a to řez žilou kamene nebo příčný řez. Někteří výrobci nabízejí v kolekci i obě podoby současně,“ popsal majitel společnosti M.B. KERAMIKA Martin Bezděk.

Detail některých nových keramických imitací travertinu.

Stoupající popularita keramických imitací travertinu je zároveň znakem toho, že „historie se opakuje.“ Již v minulosti byl travertin považován za prestižní materiál, vyskytoval se například ve významných stavbách z období Římské říše, velké oblibě se tento kámen těšil i v první polovině 20. století. A rozhodně zazáří i v moderní novodobé éře!

Travertin se jako kámen opět vrací na scénu, tentokrát v podobě keramických imitací.

3. Do koupelen a jiných částí interiéru se vracejí barvy

Pastelově modrá, růžová, žlutá, červená nebo zelená. Která z barev si získá vaše srdce? V minulých letech se barevné obklady z koupelen spíše vytrácely, nyní se však opět vracejí na scénu! Výrobci vyslyšeli přání zákazníků, kterým se po barevných koupelnových obkladech a dlažbách stýskalo.

Neutrální barvy obkladů a dlažby budou v koupelně či v kuchyni dokonale ladit s pastelovými odstíny.

Mnoho původních kolekcí kachliček a dlaždic výrobci jednoduše doplnili o nové, barevné odstíny. Pastelové barvy dokonale ladí s původními šedými či béžovými odstíny. Vznikly také zcela nové barevné série v retro stylu, které připomínají obklad starých kachlových kamen anebo vypadají třeba jako malé cihličky.

Další novinka – obklady v imitaci kachlových kamen.

Spoustu dalších inspirativních fotografií najdete ve fotogalerii koupelen.

4. Motivy džungle či louky budou středobodem koupelny i kuchyně

Džungle, kam se podíváš! I takový dojem navozují některé nové velkoformátové obklady. Co takhle vykouzlit atmosféru deštného pralesa v koupelně, v kuchyni nebo v obývacím pokoji? Nechte se okouzlit obklady s motivy palmových listů nebo květů na rozkvetlé jarní louce. Tyto jedinečné obklady spolehlivě nahradí ručně namalované obrazy od malíře nebo fototapety. Vydrží takřka věčně a budou se snadno udržovat.

Velkoformátové keramické dekorace pro trendy styl bydlení jako v džungli či na rozkvetlé louce.

A teď se podržte! Motivy listů může mít nejen keramický obklad, ale také umyvadlo. Tak hurá do divočiny! Na veletrhu byly představeny i další novinky a trendy, jako třeba nové designy venkovních dlažeb ve velkém formátu. Zaujaly vás některé novinky a chtěli byste o nich „vidět a slyšet“ víc? Napište na online chat M.B.KERAMIKY. Specialisté vám rychle pošlou várku inspirace – fotografie nebo videa z CERSAIE a mohou vám také doporučit řešení pro bydlení podle nejnovějších trendů.

Umyvadlo s motivy listů je další žhavou novinkou.

5. Dokonale sladěné bydlení od A až do Z díky keramickým dlažbám

Potrpíte si na perfektně sladěný interiér? Není nic jednoduššího než použít k tomu keramické obklady a dlažby! Výrobci představili komplexní řešení pro zájemce, kteří chtějí svůj dům či byt sladit od A až do Z. Na veletrhu byly k vidění například trendy série, které umožňují kombinovat hned tři různé vzory ve stejných barvách. Třeba koupelna tak může být laděna do stejného odstínu jako kuchyně, ale přesto bude každá místnost vypadat jinak a mít svůj jedinečný styl.

Jedna série keramických dlažeb může mít hned tři různé vzory pro sladění interiéru.