Star Wars se více než filmovou ságou staly popkulturním fenoménem. Už v roce 1997 dal režisér George Lucas natočením prvního filmu pod názvem Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje vzniknout svébytnému světu, který si zamilovali fanoušci v řadě zemí.

Přestože se z mnoha z nich stali doslova odborníci na legendární sérii, existují i některá fakta, které jste doposud možná netušili.

Věděli jste tak například, že ač původní trilogie skončí tak, že Temná strana Síly je poražena, Epizoda VI mohla nakonec dopadnut úplně jinak? Scenárista a režisér George Lucas u filmu Epizoda VI – Návrat Jediů, jímž původní trilogie končí, zvažoval daleko temnější završení celého snímku.

Důvod, proč svůj nápad nerealizoval, je možná překvapivý: Lucas byl přesvědčen, že jeho frančíza je pro děti a na ty by byl vývoj filmu příliš drsný.

A to není jediný moment, kterým slavná série může překvapit i nejvěrnější fanoušky. Zajímají Vás také věci mezi nebem a zemí? 

Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných. Módě, slavných osobnostech a spoustu dalších. Například  citáty o lásce či o stromu života.