Život nechvalně slavné madam Claude, vlastním jménem Fernanda Grudeta, je inspirací pro filmaře už léta. Nejde o první filmovou adaptaci příběhu, tou byl erotický thriller Just Jaeckin ještě z roku 1977. Co uvidíte v novém zpracování Netflix?

Paříž minulého století, nevázanost, zábava i tajemství
Představte si Paříž v polovině minulého století, rituální zakouřený salon, který překypuje energií krásy, mládí, svůdnosti, nevázané zábavy, šampaňským, ale i tajemstvími. Přesně do takové atmosféry je vsazen děj nového francouzského filmu Madame Claude o královny prostitutek. Fernandě Grudeta alias Madame Claude řídila vzkvétající a zkorumpovaný svět prostituce a dělala to opravdu důmyslně. V hlavní roli madam Claude se představí Karole Rocher a v dalších i Garance Marillier, Joséphine de La Baume či Roschdy Zemi, a film režíruje Sylvie Verheyde. Film je již aktuálně k shlédnutí na Netflix od 2. dubna. Na co se můžete ještě těšit?

Odkaz je jasný, žádná levná erotika
Ačkoli by se mohlo zdát, že půjde o další erotický thriller, není to tak. Odkaz režisérky Sylvie Verheyde je jasný. Tyto ženy, prostitutky, nabízejí své služby nejvlivnějším mužem nejen Paříže, ale nejsou to žádné naivky ani levné ženy, jsou skutečně luxusní a ceněné, protože důvtipná madam Claude dbá o jejich a v konečném důsledku o svůj kredit ve světě nejen vysoké politiky. Je veřejným tajemstvím, že do klientely její salonu pravidelně zavítají i Marlon Brando, John F. Kennedy, kteří byli kvůli tomu nejednou v centru pomluv. Diskrétnost se však v tomto světě cení víc než cokoliv.

Neotřesitelný svět madam Claude až do příchodu SYDONIA
Madam Claude je prozíravá a vše, co zjistí o své klientele vstupem do ložnic vysoké společnosti, její poslouží jako zbraň. Je informátorku a špinavé tajemství a obrázky neváhá vyměnit jen proto, aby ochránila sobě a své dívky. Její systém se zdá být inteligentní a neotřesitelný jen do chvíle, kdy přijme do salonu pracovat dívka z vyšší společnosti, SYDONIA, kterou hraje herečka Garance Marillier. Děj filmu je poháněn dialogem a dynamikou vztahu právě těchto dvou hlavních postav.

Ambivalentní žena ve středních letech opravdu baví všech
Madam Claude je ve skutečnosti podle recenze First Post antihrdinka, která ve své bezohlednosti a síle oplývá mužskou energií. Její starosti se vztahují pouze na to, zda její dívkám bylo dobře zaplaceno. Příkladem je komentář, který ve filmu zazní z jejích úst, poté, co se dívky vrátí se znepokojujícím známkami útoku na jejich osobu: „Zaplatili vám? Vaše bílá pokožka se snadno pohmoždil, ale o dva dny bude všechno pryč … Zvířata se potí, muži se potí a ženy se spokojí s pocitem horka. „V madam Claude se mísí vznešená majestátnost se slzavými výbuchy, zuřivostí a bolestí, s nekompromisním obchodním přístupem a sexualitou. Rocher svým výkonem překvapila a svou roli zvládla neuvěřitelně přesvědčivě. Až tak, že tato ambivalentní žena ve středních letech opravdu baví všechny.