Vánoční stromky umělé přináší mnoho výhod, které každá domácnost jistě ocení. Nejenže ušetříte každý rok peníze za nákup nového živého stromku, ale nemusíte se ani doma trápit s opadaným jehličím, které se tak rádo zapíchává do koberce a nadělá spoustu nepořádku. Umělé stromky navíc vypadají dokonale a jsou věrnou kopií živých stromečků. Jak je správně vybrat, abyste byli naprosto spokojení?

Zaměřte se na jeho výšku

Umělé vánoční stromky dnes zakoupíte v různých velikostech. Od těch nejmenších, které dáte i na stůl nebo na komodu přes ty obrovské, dosahující klidně i dvou metrů. Vybírejte jeho výšku podle dispozic svého bytu. Uvědomte si, kam chcete stromeček umístit a pamatujte, že čím vyšší umělý vánoční stromek vyberete, tím bude i širší a hustější. Takže od výšky se odvíjí i šířka stromečku, a proto je důležité vědět, kolik místa stromeček u vás doma bude mít vyhrazené. 

Tvar a košatost

Vánoční stromky umělé vybírejte i podle toho, jak moc je košatý a jak hustě má poskládané větvičky. Řídkého chudáčka určitě doma nechcete, a tak vybírejte co nejhustější varianty. Čím hustější a košatější stromek bude, tím bude vypadat více jako živý. I když je stromek úzký, ale má husté větvičky bude vypadat skvěle. Pokud máte doma dostatek místa, vybírejte klidně stromky, které svou košatostí mohou v průměru dosáhnout i víc jak jeden metr. Umělé vánoční stromky se dají nastavit a s větvičkami můžete hýbat, ideální vzhled pak doladíte snadno přímo doma. 

Jakou zvolit barvu?

Stejně jako v přírodě jsou stromečky zbarvené do různých odstínů, tak i vánoční stromeček umělý na pultech obchodů nabízí širokou škálu barevných odstínů. Nejčastější jsou samozřejmě světle až tmavě zelená barvy. Existují ale i varianty s lehkým nádechem do modra, které připomínají modříny. Ale to není všechno. Výjimkou nejsou ani neobvyklé barvy jako je růžová, bílá nebo stříbrná. Barevnost svého stromečku vybírejte podle svého vkusu, podle toho, jak se vám bude hodit do interiéru, a jaké plánujete mít vánoční ozdoby. 

Ať už zvolíte vánoční umělý stromeček jakýkoliv, hlavní je, aby se líbil vám a vaší rodině navodil tu správnou vánoční atmosféru.