Letní sezóna se nezadržitelně blíží a příprava bazénu je za dveřmi. Nechcete si touto komplikovanou činností zbytečně plýtvat svůj čas? Přizvěte si na pomoc naše zručné instalatéry. Ty připraví bazén na koupací sezónu a případně vymění špatné součásti za nové.

Jak na jarní zprovoznění bazénu chytře?

Dříve, než si začnete užívat vodních radovánek, na které jste se těšili celou zimu, musíte svůj zapuštěný nebo nadzemní bazén důkladně vyčistit a uvést do provozu veškeré technologie. Poradíme vám, jak tento úkol zvládnout co nejefektivněji. Nechcete se s těmito úkoly zabývat? Pak si zavolejte naše profíky. Náš instalatér Praha vám pomůže s napuštěním vody do bazénu, připraví jednotlivá čerpadla, vyčistí vodu a provede kompletní údržbu.

Jak vyčistit bazén po zimě

Jedině správně vyčištěný bazén vám nabídne celosezónní komfort a dokonale čistou vodu. Jenže čištění a údržba bazénu po zimě je náročný proces. Svěřte tuto činnost odborníkovi. Náš instalatér Praha nejdříve odstraní plováky nebo plastové láhve, které během chladných měsíců chránily bazén před poškozením. Pro čištění hrubých nečistot provede čištění vody a to síťkou s teleskopickým držadlem.

Nakonec se instalatér Praha pustí do důkladné mechanické očisty všech povrchů bazénu, které tak zbaví usazených nečistot i řas a dalších mikroorganismů. K čištění stěn použije kvalitní kartáče se speciálním tekutým prostředkem.

Montáž bazénových technologií musí být provedena odborně

Instalatér Praha po vyčištění bazénu provede zprovoznění filtračního čerpadla a dalšího příslušenství, jako je například protiproud. Ještě než dopustí bazénovou vodu, důkladně zavře ventily všech přístrojů. Po napuštění bazénu už může začít připojovat jednotlivá zařízení pomocí plastového šroubení s pryžovými O-kroužky. K tomuto účelu používá výhradně vhodné nástroje, které neponičí plastové součásti.

Výměna těsnění

Instalatér Praha doporučuje před každou sezónou vyměnit všechny těsnící kroužky. Zkontroluje jednotlivé součástky, hadičky, trysky i čerpadla. Díky této precizní kontrole bude váš bazén připravený na celou sezonu. Náš instalatér Praha se postará o důkladnou kontrolu také vaší vířivky. Léto si tak klidně můžete užívat bez nutnosti složitých oprav.