Vysněné vlastní nebo pronajaté bydlení je radost. Novomanželé, senioři, studenti i singles vnímají svůj byt, dům nebo chatu jako ideální útočiště, kde se vždy cítí dobře, odpočinou si, případně si s návštěvami poklábosí a rozveselí se. Proto je zařizování bydlení plynulým procesem, který nelze odbýt během pár hodin či dnů – nastěhovat nábytek, vymalovat, nějaké květiny, obrázky, televizor, a je hotovo. Samozřejmě se na startu začíná s nejdůležitějšími potřebami k žití, jako jsou nábytek, pračka, spotřebiče v kuchyni, někdy televize, jindy radiopřijímač… Postupem času se dolaďují detaily jako lůžkoviny, textilie, koberce, výzdoba a květiny.

Každý byt musí být především příjemný pro jeho obyvatele

Byt s moderními vymoženostmi je lákadlem, nad kterým uvažuje snad každý z nás, neboť jsme ovlivněni mediální a reklamní masáží. Ale ruku na srdce: opravdu potřebujeme robotické vysavače, super funkční utěrky, které leští okna samy, pračku, která si dovede prádlo i vyžehlit? I v zařizování bytu, domu, kanceláře, rekreačního objektu platí, že v jednoduchosti je síla. Nejnutnější spotřebiče, které nám zpohodlňují život a šetří drahocenný čas, jejž můžeme věnovat sobě a svým blízkým, jsou samozřejmostí. Ale co se raději vrhnout na koníčky – rukodělná výroba, šití, malování – které už upadají na dno zapomnění, než do nákupu nejmodernějších výdobytků. Péče o květiny, domácí zvířectvo a ptactvo je mnohdy smysluplnější než bohapusté zírání na obrazovky.

Vysněný dům si zasluhuje celoroční péči

Komu se poštěstilo bydlení v rodinném domě, jistě ví, jak náročnou a celoroční péči si takový dům zasluhuje. Jarní příprava záhonků a zahrady, letní údržba před zimou, podzimní příprava na zimu a zimní lenošení u kamen jsou viditelné znaky, za které se dům odvděčí všeobjímajícím pochopením a poskytnutím vítaného útočiště před stresy a nepohodou.