Vybírat vhodný nábytek pro kuchyň, obývací pokoj, kancelář či dětský pokoj není vždy jednoduché. Podívejte se na 4 tipy, které byste měli dodržet.

více v článku...

Sjednotit styl?

Nejprve si odpovězte na otázku, zda budou nábytkové úchytky působit jako sjednotitel celého stylu. Budete se snažit o to, aby v celkovém prostoru zanikly? Nebo se naopak pustíte opačným směrem a budete volit materiál a design tak, aby byl na první pohled co nejvíce patrný? Právě úchytky totiž dokáží sehrát důležitou roli v pojetí celé koncepce místnosti. Už víte, na jakou strunu zahrajete?

Materiál hraje roli?

Máte super moderní kuchyň, do které špatně zvolíte madla či úchytky, a celek je propadák. Ano, i materiál hraje důležitou roli. Úchytky totiž musí být nejen praktické, ale také příjemné na pohled. A v tom je materiál důležitý. Dáváte přednost vysoce modernímu broušenému a lakovanému hladkému dřevu? Nebo si dopřejete úchytku v povrchové úpravě nikl satén? Některé materiály dokonale imitují nerez, jiné zase chrom. Jaké zvolíte vy?

Lesk a třpyt

Už vidíte, jak se na vámi zvoleném nábytku vyjímá úchytka s lesklou povrchovou úpravou? Milujete lesk a třpyt a doslova se vyžíváte v materiálech, které dokáží rozehrát příjemnou symfonii odrazu slunečního paprsku? Dopřejte si tyto kousky i do vašeho interiéru. Je jedno, zda je budete mít v koupelně, v ložnici, nebo třeba v kanceláři. Vy budete vědět, že tam jsou. A pokaždé vám udělají radost – víte, že jste vybrali dobře.

Originální kousky

Procházeli jste nabídku úchytek a našli jste poklad v podobě originálních úchytek, které jsou svým tvarem i provedením naprostý unikát? Jak budou působit na vašem novém nábytku? Budou vám dělat radost? Umíte si představit, že si dopřejete ten luxus je skutečně mít doma? Pokud cítíte, že je to trefa do černého, jděte do toho! Je to váš domov. 

Už víte, které úchytky zvolíte?