Získali jsme pro vás tipy od společnosti 123jobs Media, provozovatele tuzemských job portálů Personalistka.cz, Abecedaprace.cz a 123jobs.cz . V posledních letech se poměrně dost rozmohlo hledání práce v zahraničí. Různé příhraniční oblasti jako je například Karlovarsko nebo Ústecko bojuje s odsunem kvalifikované pracovní síly za hranice do lepších podmínek a zároveň i spousta mladých lidí hledá zajímavé brigádní nabídky po celé Evropě i mimo ni, jak si během prázdnin vydělat nějaké peníze a u toho ještě zlepšit jazyk. Při hledání ale můžete často narazit na nepříjemné nástrahy, které vás mohou stát čas i peníze.

Pozor na nesolidní agentury s platbami předem

U pracovních agentur si vždy ověřte, zda agentura disponuje povolením od Ministerstva práce na zprostředkování práce, pokud toto povolení nemá, vystavujete se tak zbytečnému riziku a budoucím možným komplikacím. Na pracovní agenturu je dobré si vyhledat i veškeré dostupné recenze, dozvíte se tak od bývalých i současných zaměstnanců potřebné informace.

Pozor na legislativu a platné doklady

Různé země zároveň mají různé požadavky na legislativní úkony. Například v některých zemích můžete pracovně pobývat jen několik dní do nahlášení, v jiných to jsou například týdny. Zároveň je mnohdy potřeba i odhlášení či přihlášení povinných pojištění v dané zemi. Legislativních rozdílů a požadavků na identifikační doklady může být opravdu hodně. V tom například tkví výhoda agentur, protože ty vám dokáží v rámci poplatků všechny dané doklady včetně ubytování zprostředkovat.

Kvalitní nabídky inzerce práce a brigád najdete na pracovních portálech společnosti 123jobs Media, více na www.123jobsmedia.cz . Naše nabídky jsou dostupné i na sociální síti Facebook.

123jobs

123jobs media

123jobs recenze

123jobs media recenze