Je pravda, že každý hudebník slyší hudbu jinak. Akustické vlastnosti však dokáže ocenit jen opravdový milovník hudby.

Je pravda, že každý hudebník slyší hudbu jinak. Akustické vlastnosti však dokáže ocenit jen opravdový milovník hudby. K tomu nezapomeňte zajistit nejlepší akustické podmínky, aby podmínky pro poslech hudby byly co nejlepší. Stojí za to zdůraznit, že to, jak slyšíme zvuky, není jen samotný hardware. Nastavíme také podmínky v místnosti, kde chcete hudbu poslouchat.
Pro začátek, než se pustíme do samotného hardwaru, který nestačí k dokonalému zvuku, začněme s nejdůležitějšími a nejjednoduššími úkoly. Problém neuspokojivého zvuku většinou není na vině reproduktorových zařízení, ale nesprávné audio kabeláže. Odhaleno, že uživatelé si velmi často stěžují na RCA kabely. Obvykle jsou jednoduše vadné nebo poškozené.
Výrazného zlepšení poslechového zážitku můžeme dosáhnout i díky optimálnímu umístění reproduktorů a nábytku.

Správné umístění reproduktoru často řeší problémy se zvukem.

Správné uspořádání místnosti
Správným uspořádáním nábytku a hi-fi zařízení se můžeme zbavit problému se zkresleným zvukem v místnostech. Pro dokonalé výsledky jsou velmi dobrou volbou odhlučněné panely. Je však důležité, aby tyto zvukotěsné panely byly vyrobeny z kvalitních materiálů a abyste zvolili správné typy. Důležité také je, jaký panel kam umístíme. Pokud vás zajímá více akustika, pak můžete hledat články na stránce Perfect Acoustic.
Nezapomeňte eliminovat stojaté vlny, z nichž většina vzniká v rozích, ale pokud do rohů umístíte nábytek nebo pokojové rostliny, můžete stojaté vlny omezit. Nejlepším řešením je dát do rohů akustické basové pasti. Dalším řešením, které se vyplatí udělat, je použití stropních panelů správné kvality. Při výběru nábytku je nejlepší zvolit čalouněný.
Zvuk, který hrajete, bude vysoce kvalitní, pokud na stěny doma použijete ty správné stavební materiály. Podle vkusu si můžete vybrat z různých možností, ale také je nutné pohlcovat a odpuzovat zvuky v ideálních akustických podmínkách. Bohužel i ty mohou být zkreslené. V hotovém domě nemáme příliš mnoho možností pro větší přestavbu, protože bychom museli bourat zdi. Existují však i další jednoduché způsoby, jak zvuk vylepšit.

Nastavení audio zařízení


První věc, na kterou je třeba dbát, je vytvořit dobré prostorové podmínky, aby naše audio a hi-fi zařízení dobře zněla. Nejdůležitější prvky, tedy reproduktory, by měly být kvalitní. Další věcí je uspořádat je tak v poslechové pozici, všechny zvuky jsou slyšet ze všech směrů.
Umístěte proto reproduktory ve stejné vzdálenosti od sebe. Pro domácí kino platí základní pravidlo ohledně umístění reproduktorů. Pro dokonalý prostorový efekt by měl být prostor prostornější.
Když sedíme, výškové reproduktory budou hrát v úrovni uší. Pro správné a čisté basy neumisťujte reproduktory přímo ke zdi.
Každopádně toto pravidlo platí pro všechny reproduktory, neměly by být u bočních stěn.
Nejlepší je být asi dva metry od zdi.


Když budete doma poslouchat muziku, stačí vám k tomu i malé reproduktory.