Víte, od kdy lidé předpovídají počasí? Pokoušeli se o to již staří Řekové, chyběly jim ale přesné přístroje. S vědeckým přístupem k meteorologii tak přišlo až 17. století, kdy velký pokrok v předpovědích přineslo pravidelné přístrojové měření. A s nástupem počítačů o tři století později se meteorologie posunula do nového věku. Dnes proto díky pokročilým digitálním technologiím můžete lépe ochránit svůj dům před nepřízní počasí a živelními pohromami!

více v článku...

Nežene se na nás něco?

Hovory o počasí patří do základní výbavy každé konverzační příručky. Vědět, jak bude, se ovšem hodí i proto, abyste mohli předcházet potenciálním škodám, které rozmary počasí dokáží způsobit třeba na vašem nemovitém majetku.

Nemusí přitom jít hned o výjimečné řádění tornáda nebo masivní záplavy a povodně, pohromu dokáže způsobit i obyčejná bouřka, krupobití, vydatnější sněžení nebo extrémní námraza. Rozbitým oknům, potlučené karoserii auta či odvátí slunečníků ze zahrady by se přitom dalo mnohdy předejít včasnou prevencí. Stačilo by jenom vědět, že se k vašemu domu nějaká slota žene.

Meteorologické varování v mobilu

Pojišťovna Kooperativa proto svým klientům ke každému uzavřenému pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti nabízí zdarma personalizovanou předpověď počasí pro danou lokalitu, v níž se nemovitost nachází. Systém meteorologického varování funguje jednoduše: stačí, když si do elektronické peněženky svého chytrého mobilního telefonu stáhnete zdarma asistenční kartu, která se už o vše postará. Ve svém mobilu tak budete mít varování před blížící se lokální bouřkou dříve, než ji spatříte na obzoru.

Digitální asistenční služba nepřetržitě sleduje vývoj počasí na území celé republiky, a pokud zaznamená, že se k vaší pojištěné domácnosti nebo nemovitosti blíží extrémně nepříznivé počasí, neprodleně vám na mobilní telefon odešle příslušné upozornění.

Na vás už bude jenom pozavírat okna, poklidit volně ležící předměty, zaparkovat auto do garáže a v klidu počkat, až se počasí vybere. Díky náskoku, který vám moderní technologie nabízí, se tak vyhnete zbytečným škodám na majetku.

Prevence škod za to stojí

Jednou z hlavních výhod, které asistenční karta s meteovarováním přináší, je totiž právě eliminace škod, kterým lze předcházet. Kooperativa službu přirozeně poskytuje zcela zdarma. Asistenční kartu, která je dalším rozšířením online nabídky v oblasti pojištění nemovitostí, navíc můžete sdílet s celou rodinou, aby všichni její členové byli také v obraze.

A nemějte strach – pokud na varování nebudete mít možnost zareagovat, nebo je třeba v danou chvíli přehlédnete, pojišťovna rozhodně nebude snižovat vaše pojistné plnění, pokud vám rozmary počasí nějakou újmu způsobí. Bezpochyby budou ale všichni spokojenější, pokud díky včasnému varování nikdo a nic nepřijde k úhoně!