Sdílejte

Možná to znáte: doděláte nějakou práci na notebooku, ať už se jedná o úkol do práce nebo do školy, a uvědomíte si, že byste asi měli využít výhod svého přenosného počítače a přenést ho s sebou. A v tu chvíli vyvstává otázka jak.

Můžete ho schovat do ochranného pouzdra, ale pak ho musíte nést v ruce. Dámy ho mohou schovat do kabelky, to je však obvykle možné jen u menších laptopů nebo netbooků. Můžete ho hodit do batohu, ale za cenu strachu z poškození. Kombinace pouzdra na notebook a batohu je slibné, ale vzít si k reprezentativnímu oděvu sportovní batůžek? Nebo například i elegantní batoh k pouzdrové sukni? Odpověď se zdá být jasná a je jí taška na notebook. Podívejme se teď, jak vybrat tu pravou.

Vhodná velikost

Prvním kritériem výběru by mělo být to, zda si notebook s taškou velikostně sedí. Rozměry notebooku jsou obvykle stanoveny úhlopříčkou (např. 15,6″), nicméně celkový rozměr se může u různých modelů lišit. Pokud si nejste úplně jisti, nebojte se svůj přístroj přeměřit. Výrobci také vycházejí vstříc a vnitřní rozměr tašek udávají v centimetrech. Menší notebook ve větším obalu až tolik nevadí, naopak je to ale horší.

  Po ZOH 2018 v Pchjongčchangu startuje paralympiáda

Správná taška na správnou příležitost

Když už máte základní rozměry tašky na notebook vyřešené, je čas zamyslet se nad tím, kam ji budete nosit. Ale pozor, teď nemluvíme jenom o módě. Taška na notebook, kterou si vezmete jednou za čas jako zavazadlo navíc a taška, kterou budete nosit s sebou celý den, se poměrně liší, ať už vnitřním polstrováním, počtem přihrádek, či materiálem. Pro pohodlné nošení by měla mít polstrovaná ucha a nastavitelný nebo dokonce odnímatelný popruh přes rameno.

Především studenti budou nejspíš volit tašku s přihrádkou na notebook, do které se vejdou učebnice, nabíječka k notebooku, myš, deštník i svačinka. Velké množství místa je sice výhoda, ale váš přístroj v takové tašce nemusí mít dostatečnou ochranu, a tak je vhodné opatřit jej ještě pouzdrem.

  Modré světlo z obrazovek škodí – pomůžou speciální brýle s BlueControl

Vnitřní polstrování tašky na notebook, která počítá jen s notebookem, pár drobnůstkami a dokumenty, je mnohem silnější. Chrání notebook před nárazy a poškozením a mnohdy toho vydrží opravdu hodně.

A teď móda

Student si nejspíš zvolí prostornou tašku na každodenní nošení s pohodlným širokým popruhem přes rameno, dost možná obyčejnou černou textilní nebo naopak s originálním potiskem. Ten, kdo s sebou nosí jen svůj počítač a pár drobných věcí, nedá dopustit na malou koženou tašku na notebook. Kůže působí luxusně a reprezentativně a doplní váš celkový vzhled.

Dámská taška na notebook zase může vypadat jako kabelka a zastat její úlohu. Zrovna dámské tašky na notebook se módou řídí možná nejvíce, ať už se jedná o materiál či celkový design. Najdete je i ve světlých nebo pastelových barvách. Ty ovšem pro každodenní nošení představují trochu výzvu nikoliv módní, ale praktickou. Na světlé látce jde totiž všechno vidět, proto je praktičtější volit tašky na notebook v tmavších barvách. Sedne-li však světlá k vašemu osobnímu stylu, rozhodně vyniknete.