Slovinsko je nesmírně půvabná země, která se nachází na Balkánském poloostrově. Nabízí mnoho atrakcí prakticky pro každého – na své si přijdou milovníci trávení volného času na pláži nebo na horách, ve městech nebo daleko od shonu. Úžasné bohatství zajímavých míst znamená, že do této země každoročně přijíždějí tisíce turistů z celého světa.

Jednou z nejzajímavějších atrakcí, kterou můžete ve Slovinsku vyzkoušet, je rafting. Pokud si nejste jisti, co to přesně je, nebo si chcete vyzkoušet boj s vodním živlem, je tento článek určen právě vám!

co je rafting?

Rafting je označení pro fyzickou aktivitu (v profesionální verzi též sport), která spočívá ve sjíždění nafukovacího pontonu na řece. V závislosti na zvolené úrovni obtížnosti to může být zábava pro celou rodinu nebo jen pro profesionály. Raftingu se můžete zúčastnit se skupinou dalších lidí nebo sami.

Náročnost a krása tohoto způsobu trávení volného času spočívá v překonávání přírodních překážek, které se na řekách objevují – malé vodopády, vodní schůdky, kameny, větve. V závislosti na terénu a podmínkách na vodě jsou trasy považovány za obtížnější nebo jednodušší.

Slovinsko – ráj pro milovníky raftingu

Slovinsko lze snadno považovat za ráj pro lidi, kteří mají rádi rafting zvláštním způsobem. Je to mimo jiné dáno vlastnostmi zdejších hornin. Na mnoha místech jsou z velké části tvořeny vápencem, který je vysoce náchylný na vodu. Tímto způsobem se tam v průběhu let vytvořily četné krasové jevy.

Oblast se díky krasu propíchla jako síto – voda vytvořila jeskyně, rokle a další přírodní útvary, které jsou téměř ideálními podmínkami pro rafting. Ve Slovinsku je těžké si stěžovat na nudu, pokud se chystáme na rafting.

Řeka Soča – nabídka pro každého

Jedním z nejzajímavějších míst ve Slovinsku, kde se dá raftovat, je řeka Soča. Vede poblíž hranic s Itálií a Rakouskem na severozápadě země. Nabízí možnost absolvování raftingových výletů jak pro celou rodinu, tak pro pokročilejší nadšence této disciplíny.

Pokud se takového raftingu plánujete zúčastnit, abyste si užili krásy a síly přírody, podívejte se na nabídku agentury Hydromania. Najdete tam zajímavé položky, které by měly uspokojit vaše požadavky.

Hydromania, sportovní agentura z Bovce

Hydromania je sportovní agentura, která mimo jiné nabízí širokou škálu raftingových zájezdů. S pořádáním podobných akcí s uplatněním zásady „bezpečnost nade vše“ má přes deset let zkušeností.

Nabídka agentury zahrnuje:

• 4 druhy raftingových výletů

• kánoe

• canyoning

• zipová šňůra

• zorbing

• mini raft

Rafting pro každého

Široká nabídka agentury Hydromania je přizpůsobena věku a dovednostem zájemců. Existují 4 typy diverzifikovaných tras:

• Classic: pro středně pokročilé uživatele

• Pro děti

• Dlouhá: pro středně pokročilou, 20 km dlouhou trať

• Budování týmu: trasa zvolená na základě konsensu, střední úroveň obtížnosti.

Výlety na raftech se pořádají od 15. března do 31. října třikrát denně.

Ranní úsilí vám jistě dodá energii na celý den (odjezd v 9:00). Ostatní skupiny odcházejí ve 12:00 a 15:30.

K účasti na výletu na kajaku není nutné organizovat vlastní skupinu několika lidí.

Zařízení

Hydromania je vybavena specializovaným zařízením, zaručujícím bezpečnost pro každého účastníka během cesty. Patří mu:

• boty

• kalhoty

• Bunda

• vesta

• přilba

Oblečení je vyrobeno z materiálu, který zajišťuje pohodlí a bezpečnost během cesty.

Rafting ve Slovinsku je jedním z nejzajímavějších způsobů trávení volného času. Kontakt s mocnou přírodou, křišťálově čistou vodou a úsilí obvykle přináší nezapomenutelné dojmy a spoustu uspokojení.

Díky bohaté nabídce agentury Hydromania si můžete pobyt ve Slovinsku prodloužit o nezapomenutelný zážitek. Vyberte si řeku Soča a zažijte s celou rodinou kouzelnou zemi slovinských řek!