Velký um českých řemeslníků dal vzniknout edici Muži 28. října. Nejen designem, ale i stylem výroby, se řadí mezi světovou špičku. Naprostý unikát je nyní k viděni v centru Prahy. 

Dominantou této sběratelské a hodnotné edice je kniha. Ta pomocí vyprávění  příběhů a osudů vzdává poctu osobnostem domácího odboje. Mezi Muže 28. října se řadí František Soukup, Antonín Švehla, Jiří Stříbrný, Alois Rašín a Vavro Šrobár.  O tom, že je toto dílo naprostým unikátem svědčí i to, že kniha je vytištěna na ručně vyrobeném papíře z losinksé manufaktury. Dechberoucí vzhled je korunován obálkou z dubového dřeva a hřbet, který je potažen kůží z marockých koz.

Součástí edice je také 5 zlatých pamětních medailí. I zde, stejně jako u tisku knihy, se spoléhalo na tradiční metody. Proto jsou pamětní medaile raženy pomocí hlubokého reliéfu. Ten je sice energeticky náročnější a znatelně pomalejší než moderní metody, ovšem díky své síle tlaku si poradí s detaily, se kterými si moderní stroje neví rady. Obsahem je ještě známkový aršík, rukavice z jemné jehněčí kůže a lupa z broušeného skla.

Pokud byste chtěli zhlédnout tuto jedinečnou edici na vlastní oči, máte nyní skvělou možnost v prostorách Centra bezpečnostních schránek 24SAFE. Právě v ulici Na Poříčí je vystavena a vy si ji můžete prohlédnout. V případě, že by se vám zalíbila, jde zde dokonce možnost si ji hned objednat. 24SAFE je partnerem projektu Muži 28. října, a to sebou nese i jednu velkou výhodu. Tato společnost, která je nejmodernějším poskytovatelem bezpečnostních schránek, s nejlepším systémem ochrany na trhu, vám totiž v případě koupě této edice jednu bezpečnostní schránku věnuje. Tam si pak můžete unikátní památku uložit. Svou cennost tak budete mít v bezpečí nejen před ukradením, ale také před přírodními živly. V bezpečnostních schránkách je navíc zajištěna stálá teplota i nízká vlhkost, což je pro tuto edici naprosto ideální.

Více informací o edici je k nalezení na stránkách www.muzirijna.cz. Pokud se chcete dozvědět více o největším poskytovateli bezpečnostních schránek v ČR, navštivte www.24safe.cz