Bunda na motorku je základní bezpečnostní prvek. Právě tento kus oděvu nás chrání nejen proti nepřízni počasí, ale také proti následkům případného pádu. Jak správně vybrat bundu?

Jde o vaši bezpečnost

Než se vydáte do nabídky a budete řešit, která bunda a které moto kalhoty vám budou nejvíce vyhovovat, projděte si náš článek. Správným výběrem oblečení totiž dokážete mnohé. Zatímco v prostředí auta máme mnohé bezpečnostní a deformační zóny, na motorce to jsou pouze kvalitní hadry, kdo rozhoduje o tom, zda bude následek pádu významný či nikoliv. Vždy si proto uvědomte, že si nekupujete módní kousek, ale bezpečnostní prvky. Potřebujete kvalitní materiál, chrániče a nezapomenout ani na rukavice na motorku.

Textilní oblečení

Většina oděvů na motorku, které se v dnešní době prodávají, jsou z textilu. Textilní bunda má celou řadu výhod. Hodí se pro každodenní dojíždění do práce, kdy je velmi snadné ji obléci i sundat. Pod textilem se nepotíte, jelikož má různé větrací prvky. Textil můžete snadno používat i na dlouhé cestě – po vyprání vám brzy uschne. Do textilní bundy si můžete bez problémů vybrat bezpečnostní prvky, které potřebujete. Prostě textil nabízí celou škálu možností. Je jen na vás, které z nich budete využívat.

Kůže je odolnější

Textil sice nabízí celou řadu výhod, je to ale kůže, kdo vyhrává testy odolnosti. I když se kvalitní textilní kousky již téměř dají srovnat s odolností kůže, v testech je to stále tento přírodní materiál, který vykazuje nejlepší výsledky v případě pádu. Kožená bunda nebo kombinéza s potřebnými chrániči se postará o to, aby skvěle padla vašemu typu postavy. I pod kožené oblečení je možné se přiobléci, když se chystáte do chladnějších zemí. Největší přínos kůže oceníte na okruhu.

Vybírejte bundy podle svých požadavků. Budete cestovat? Jděte do textilu. Máte v plánu jezdit na okruhu? Jedině kůže.