Sdílejte

Foto zdroj FB Vogue

Babí léto nebo podzimní plískanice – obojí zpříjemní kvalitní a pěkné dioptrické i sluneční brýle. Právě na podzim do optiky zamíří většina těch, kdo si s ubývajícím světlem uvědomí, že hůř vidí a potřebují brýle. Mnozí z nich si vybírají brýle poprvé. Nejen pro ně máme pár tipů na to, jaké brýle jsou teď in a jak na nich ušetřit.

Trendy barvou je korálová, v kovu vede zlatá a bronz

Každý rok vyhlašuje americká společnost Pantone barvu roku. Letos je to korálová. A to ve všech odstínech a sytostech. Pro každý odstín pleti proto najdete tu správnou korálovou. A zaručeně nebudete litovat. K huňatým svetrům, tvídu a péřovým bundám se zase výborně hodí všechny tmavší barvy podzimu a spadaného listí: oříšková i tmavě hnědá, karmínová, rezavá a tmavě zelená, ale i petrolejová a fialová. 

Ultralehké dioptrické brýle 

Po masivních plastových brýlích je tu nový trend: ultratenké a ultralehké brýle s obroučkami z kovu nebo plastu. Takové brýle jsou velmi pohodlné. Celý den ani nevíte, že je máte na nose. A právě proto se nejvíc hodí na velké kulaté brýle, které jsou teď tak oblíbené. 

  Fotokoutek na svatbě

Dioptrické brýle se slunečním klipem

Na trhu jsou i sluneční dioptrické brýle, ale existují i dioptrické brýle s klipem se slunečními skly a magnetem. Tahle vychytávka nahrazuje dvoje brýle a šetří peníze. Místo toho máte jen jedny dioptrické brýle, na které jednoduše položíte sluneční klip a ten se ve vteřině přichytí magnetem. Klik a je hotovo. Takové brýle jsou k nerozeznání od klasických slunečních brýlí. A když sluneční skla nepotřebujete, jednoduše klip z brýlí sundáte a uložíte do pouzdra. 

Základem pro dobré brýle je správné měření zraku

Pěkné nové brýle bez správných dioptrií? To je zbytečná investice. Aby brýle správně fungovaly a přinášely radost, musí v nich být zabroušené správné dioptrie. Základem je správné měření zraku. Dnes už to jde i jinak než klasickou metodou, kdy se střídavě zakrývají oči. Existují i nové metody měření zraku jako například zážitkové měření zraku PASKAL 3D. Jde o nový moderní způsob, jak měřit zrak pohodlněji a přesněji. 

  Vztah ke kvalitnímu vínu - muži a ženy

A jak na brýlích ušetřit?

Do pěkných brýlí je dobré investovat, ale jakákoliv sleva na brýle je příjemná. Ušetřit se dá v akcích na brýle, které optiky zákazníkům nabízejí. Bývají to slevy podle věku, akce na 1 sklo zdarma nebo nově příspěvky na brýle od optiky, které nahrazují nedávno zrušené plošné příplatky od pojišťoven. Porozhlédněte se v nejbližších optikách po slevách na brýle