Sladit jednotlivé barvy v interiéru není věc snadná. Ne každý má cit pro kombinování barevných odstínů, proto se nabízí otázka, jestli neexistuje nějaký průvodce či manuál, co se ve světě bydlení nyní nosí. A víte co? Jeden takový návod pro vás máme! Sepsali jsme konkrétní barevné tóny, které se nyní nosí a kterých se při zařizování příbytku nemusíte vůbec obávat ať už zařizujete obývací pokoj, do kterého umísťujete rozkládací pohovku s rozkládacím křeslem, nebo svou pozornost upínáte na renovaci koupelny a dětského pokoje.

Zelená a dřevo

Zejména v kuchyňských koutech nyní kraluje dřevo. Přírodní materiál a zelená barva jdou k sobě naprosto dokonale a každému člověku vnesou do žil pocit, že mají kus přírody u sebe doma. Nebojte se ani detailů v černém zbarvení, které podtrhnou jedinečnost nejen samotného přírodního materiálu, ale i zelené barvy jako takové.

Doplnit je lze o kovové bytové doplňky. Aby došlo ke změkčení celkového vzhledu, místo masivního tmavého dřeva vsaďte spíše na světlost.

Bílá barva nestárne

Pokud se bojíte experimentovat, rozhodně se nebojte bílé barvy. Ta je doslova nesmrtelným a stálým favoritem a nikdy s ní nešlápnete vedle. Je sice pro někoho nudná, ale pokud ji zpestříte o barevné, možná i kontrastní bytové doplňky, nuda bude ta tam.

Něžná, neutrální bílá jde ruku v ruce s teplými tóny dřeva. Také dokonale sedne s kovovými detaily, které nijak nenaruší celkovou jednoduchost a eleganci.

Černá a bílá jde vždycky do kupy

Stejnou klasikou jako neutrální bílá je také kontrastní kombinace černé a bílé. Té se nemusíte obávat v žádném případě, ať už zařizujete kuchyňský kout, obývací pokoj nebo ložnici. V tomto případě platí, že méně znamená více, a to není nikdy na škodu se tímto řídit.

Pokud chcete černobílou kombinaci ozvláštnit, doporučujeme vsadit na keramické prvky, které ponecháte v tmavém, ne-li rovnou černém odstínu.