Elon Musk je jednou z nejkontroverznějších osob současnosti, na jedné straně je mnohými obdivovanými, ale na druhé zároveň i nenáviděný. Ať se přikláníte na kteroukoli stranu, tak faktem je, že jde aktuálně o nejbohatšího muže na světě, jehož majetek se aktuálně odhaduje na 300 miliard dolarů. Druhým dechem je třeba dodat, že gro jeho majetku spočívá ve vlastnictví akcií. Mimo jiné, Elon Musk je v čele společností, jako jsou SpaceX, či Tesla, které po boku gigantů jako Xiaomi, Apple, Microsoft, Siemens, Facebook a další, které patří mezi nejhodnotnější firmy na světě.

Elon Musk reaguje na návrh zákona, který chce zdaňovat miliardáře

Asi nikoho nepřekvapí, že Elon Musk se nově vyjádřil k návrhu zákona, jehož cílem je extra zdaňovat miliardáře. V rámci sociální sítě Twitter uveřejnil několik reakcí. Jedna z nich říká, že jeho plánem je použití peněz, které vydělal za účelem, aby z lidí udělal meziplanetární druh.

„Mým plánem je použít peníze k tomu, abych dostal lidi na Mars a zachoval světlo vědomí“, uvedl Musk na sociální síti.

Samozřejmě, Elon Musk se k tématu vyjádřil také ve slova smyslu, že jde o kapku v moři, která nevyřeší problémy země, zejména velký dluh, který dosahuje 28 900 miliard dolarů. Konkrétně uvedl:

„Národní dluh USA je ~ 28 900 miliard $ nebo ~ 229 000 $ na daňového poplatníka,“ argumentoval Musk ve středu na Twitteru. „Dokonce i 100% zdanění všech „miliardářů“ by na tomto čísle udělalo jen malý zlom, takže zbytek musí pocházet od široké veřejnosti. Toto je základní matematika.“

Otázkou je, zda je správné extra zdaňovat miliardáře, nebo ne. Přestože plán Elona Muska, dostat lidi na další planety, zní skutečně ambiciózně, tak se ozývá stále více hlasů, které říkají, že i zde na Zemi máme problémy, které jsou akutnějšími.

Muskův čistý majetek se tento týden mimo jiné zvýšil o více než 36 miliard dolarů. Jen 6 miliard dolarů z toho by mohlo pomoci „42 milionům lidí, kteří doslova zemřou, pokud se k nim nedostaneme,“ řekl CNN šéf Světového potravinového programu OSN David Beasley.

V každém případě, bude zajímavě sledovat, zda návrh zákona ve finále projde, nebo ne. Je však pravděpodobné, že ne, protože návrh přišel od opoziční strany. Mimo jiné je třeba zmínit, že Elon Musk vydělává nemalé peníze i na státě. Například NASA podepsala se společností Elona Muska kontrakt ve výši 2,9 miliardy dolarů, aby postavil lunární přistávací modul. Uvidíme, zda se mu na konci dne podaří tenhle modul vyrobit, ale vzhledem k minulosti, když jsme si naladili ten správný TV program, a mohli jsme sledovat přenos, jak se jeho vesmírný modul Crew Dragon připojil k ISS, tak věříme, že se mu to povede.