Krásně upravený trávník je chloubou každé zahrady. Dosáhnout toho, aby váš trávník vypadal, jako z katalogu nemusí být tak těžké. Umělý trávník je nenáročný, nemusíte ho pravidelně zavlažovat ani sekat a vypadat bude skvěle prostě vždy.

Vlastnosti, které oceníte

Aby umělý trávník vypadal co nejvíce jako ten přírodní, musí mít vyšší, hustší a tlustší travní vlákna.  Podle toho se orientujte při jeho výběru. Umělá tráva je skvělá v tom, že neztrácí své zabarvení a netvoří se na ní ani vyšlapané cestičky. Každý majitel zahrady jistě ocení i to, že se nemusí sekat nebo hnojit, umělý trávník vám nikdy nebudou ohrožovat žádní škůdci a pokud se zašpiní, stačí ho omýt vodou a případné nečistoty shrabat pryč. 

Tipy na údržbu

I když umělý trávník není ani zdaleka tak náročný na údržbu jako ten přírodní, pečovat o něj přeci jen trochu musíte, pokud chcete, aby vypadal stále pěkně. Trávník často čelí povětrnostním vlivům počasí, a tak se mu nevyhne popadané listí nebo jiné drobné nečistoty. Lehce jej ale vyčistíte kartáčem, hráběmi, vodou nebo technikou přímo k tomu určenou. Pokud si trávník žádá důkladnější čištění, můžete si na pomoc zavolat i profesionální firmu. Stejně, jako se čistí koberec, umělá tráva také. Pokud se rozhodnete ji nečistit, počítejte s tím, že vám v ní začne růst mech.

Kam všude ho můžete umístit

Trávník nepatří vyloženě jen na zahradu k domečku. Položit si ho můžete klidně i na jiná místa. Skvěle poslouží jako krytina kolem bazénu, bezvadně bude vypadat na venkovní terase, na balkónech, na rovných střešních plochách, na dvoře, jako ozdoba kolem terasy, oživí dokonce i interiér. Hodí se i na pokrytí dětského hřiště nebo jiných sportovních ploch. Hladká plochá vlákna trávníku se na sluníčku lesknou, jen pozor, když se namočí – klouže. 

Pokud chcete mít okolí svého domu krásné a vždy bez námahy udržované – vsaďte na umělý trávník.