Patříte mezi lidi, pro které je balkon jedinou možností, jak trávit čas na čerstvém vzduchu? Pokud žijete například v panelovém bytě, pak přítomný balkon určitě maximálně využíváte – a my se tomu samozřejmě vůbec nedivíme. Častým nešvarem, se kterým se na balkonech potýkáme, je sluníčko, které nám nepříjemně svítí do očí, nebo spaluje naší pak pokožku, což může být především v letních měsících hodně nepříjemné. Jak tento problém vyřešit?

Na balkoně vám slunečník nepomůže

Spousta lidí ve snaze zajistit si na balkoně vítaný stín sází na použití slunečníku. Ten sice skutečně muže stín vykouzlit, ale vzhledem k tomu, že balkony ve většině případů nebývají zrovna prostorné, je zde slunečník spíše na obtíž. Zbytečně totiž zabírá místo. Proto je určitě lepší porozhlédnout se po nějaké jiné, daleko vhodnější alternativě, se kterou si stín na balkoně vykouzlíte i bez toho, abyste se museli vzdávat cenného prostoru.

Co třeba venkovní markýza?

Stále oblíbenějším řešením pro stínění balkonu je venkovní markýza, pro kterou se rozhoduje čím dál více lidí, jež přichází na chuť jejím výhodám. Venkovní kazetové markýzy jsou nejen praktické, ale především estetické, takže vašemu balkonu kromě stínu dodají i příjemný šmrnc. Venkovní kazetové markýzy se vyrábí v několika typech, mezi kterými můžete vybírat na základě typu kazet, způsobu instalace, provedení ramene nebo sklonu.

Kvalitní látka která odpuzuje špínu

Součástí venkovní markýzy je kvalitní látka, která se může pyšnit schopností odpuzovat špínu. To ocení především hospodyňky, kterým tak ubude starost o její údržbu. Další předností této látky je odolnost proti vodě, což znamená, že markýzu nemusíte zatahovat ani v případě deště. Co se ovládání týče, i zde si můžete vybírat na základě toho, co pro vás bude pohodlnější. Někdo dá přednost ručnímu ovládání, jiný se rozhodne pro ovládání pomocí kliky a další vsadí na pohodlí, které představuje elektrické ovládání ovladačem nebo vypínačem.