Antarktida je země rozkládající se kolem jižního pólu. Je celá pokrytá ledem a sněhem. V létě část ledu roztává a ukazuje se země. 

Teploty jsou nízké a je tu velká zima. Rostou zde mechy a lišejníky po krátkou dobu. Podnebí je hodně suché, srážek bývá minimum. Je tu neustále bezoblačná obloha a dobrý rozhled. Antarktida má i svá pohoří a jezera.  

Antarktida je obydlená bohatou faunou, která je však živena pouze mořem. Žije tu tučňák, jehož je několik druhů. 

Také rybák a na nebi poletuje albatros. Na skalách hnízdí buřňák, racek nebo chaluha antarktická. V antarktických vodách je mnoho zajímavých druhů, jako například lachtan, tuleň, velryba, plejtvák a vorvaň.

Na Antarktidu jsou pořádány polární výpravy za dobytím jižního pólu. Zde stanul poprvé 14. prosince 1911 cestovatel Roald Amundsen.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, proč je obchodování se slonovinou velmi omezené až zakázané nebo například, že luskoun je jediný savec na světě s šupinami a kolik mláďat rodí lachtan.