Jedním z obranných mechanismů netopýrů je, že vylézají z úkrytů pouze v noci. To znamená, že je méně pravděpodobné, že narazí na některé své denní predátory, jako jsou jestřábi a sokoli.

Přes den si netopýři najdou pěkná místečka, kam se přes den schovají a ukryjí se před pozornými zraky hladových predátorů. Mezi tato místa mohou patřit např:

  • Pukliny a štěrbiny ve skalách
  • Jeskyně
  • Ppuštěné doly
  • Okapy střech
  • Komíny a půdy

Některé druhy netopýrů hnízdí pohromadě, což zvyšuje jejich bezpečnost pro případ, že by se do jejich spacího prostoru vplížil predátor.

Pravděpodobně jste už viděli film nebo seriál, kde tisíce netopýrů společně vylétají z jeskyně, obvykle s křičícím člověkem v pozadí. To není jen pro dramatický efekt – někteří netopýři se takto rojí, aby se vyhnuli predátorům!

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom jak nám ovlivňují život čísla a to v numerologii nebo čím vším se zabývá astronomie či co to je karma.