Někdy se může stát, že se ocitneme v situaci, kdy je naše výplata v nedohlednu a my se musíme zkrátka a dobře uskromnit. Nemusí to být zas tak těžké, jak se může na první pohled zdát. Na následujících řádcích si tak povíme, co vše můžeme udělat pro to, abychom se zbytkem našich peněz do výplaty v klidu vyšli. Čtěte a inspirujte se s námi!

Jak můžeme ušetřit za potraviny?

Potřebujeme-li ušetřit peníze, bude dobré, začneme-li u nákupu potravin. V ideálním případě bychom si měli vytvořit jídelníček na následující týden. Díky tomu snadno propočítáme, na čem lze uspořit nějaká ta koruna navíc. Posloužit nám k tomu může i slevový leták. Najdete-li si např. coop leták, objevíte v něm kvalitní zboží za zvýhodněné ceny. Ušetřit pak můžete také pomocí slevových kupónků a knížek. Ty najdete často na zadních stránkách reklamních letáků nebo také přímo na internetu. Potřebujete-li nutně něco praktického do domácnosti, můžete kouknout např. i na globus leták. Kromě potravin v něm totiž najdete i zboží, které se ve specializovaných obchodech prodává mnohdy za daleko vyšší ceny. Navíc zde najdete vše pěkně na jednom místě a nemusíte obcházet více prodejen. Šetříte tím tedy nejen vaše peníze, ale i váš čas.   

Jakým způsobem můžeme ušetřit, potřebujeme-li v této době zakoupit někomu blízkému dárek?

Může se také stát, že ve chvíli, kdy máte hluboko do kapsy, bude někdo z vašich blízkých slavit svátek či narozeniny. Nenechte se tím vůbec rozházet. Pěkný dárek pro vašeho blízkého vás nemusí nutně zruinovat. Pro inspiraci koukněte např. i na inceland leták, kde najdete tipy na dárky, které jsou levné a zároveň vyčarují vašim blízkým úsměv na rtech.       

Jak můžeme ušetřit za dopravu?          

Výrazně ušetřit můžeme i za dopravu. Stačí, když z auta přesedneme na městskou hromadnou dopravu nebo ještě lépe na kolo. Cena nafty i benzínu je v dnešních dnech opravdu znepokojivě vysoká. Bydlíme-li v malém městě, půjde to i pěšky. Díky tomu ušetříme nejen nějaké ty peníze, ale také uděláme něco pro naše zdraví. Svižná chůze ještě nikdy nikomu neublížila. Právě naopak. Auto tedy pro jednou nechte zaparkované doma a zkuste to jinak!