Zajímá Vás, které lodičky zajistí Vám úspěšnou stylizaci? Podívejte se, které modely tohoto druhu bot jsou nejmódnější a zároveň nejpopulárnější?

více v článku...

Co jsou dámské lodičky? 

Tento typ bot se vyznačuje nazouvací formou. Klasické lodičky nemají žádná zapínání a pásky, navíc charakteristickou vlastností je to, že zakrývají prsty a patu.

Klasické lodičky

Takové modely jsou ideální pro každou ženu, nezávisle na její věku a typu siluety. Mají subtilní, ale mírně zaoblenou špičku a podpatek o střední šířce a výšce 5-7 centimetrů. Tyto boty jsou ideální do práce, jsou vhodné pro různé příležitosti, a kromě toho krásně vypadají ve stylizacích na rande nebo do klubu. Kromě černých, univerzálních modelů, dobře je mít ve své skříni pastelové modely, módní jsou také i červené lodičky. Klasické lodičky nemají platformu, což zvyšuje jejich formální vzhled.

Lodičky na platformě 

Takové boty je něco speciálního pro ženy, které rády nosí elegantní boty na podpatku, ale boty s jehlovými podpatky nejsou pro ně příliš pohodlné, a klasické lodičky mají příliš nízkou podpatku. Lodičky na platformě mohou být výjimečně pohodlné, kromě toho skvěle zeštíhluji nohy. Jsou doporučované zejména ženám, které mají dost masivní lýtka. 

Lodičky na nízkém a tlustém sloupku

Jsou ideální pro ženy, které se stěžují na příliš masivní tvary, ale krásně vypadají také i na štíhlých ženách, zejména pokud jde o modely se zdobením, například ve formě mašle na přední straně nebo ozdobné přezky. Jsou oblíbené u žen, které očekávají od bot komfort nošení. Pokud jde o nejmódnější vzory, podívejte se na projekty s detaily v jiných barvách.

Lodičky na velmi nízkém sloupku 

Takové páry jsou ideální pro vysoké ženy, ale nízké ženy si je mohou také vybrat, pokud v jejich práci je vyžadován elegantní dress code. Zejména vkusně vypadají modely s úzkou špičkou – mohou efektně zeštíhlit lýtka! Nejpopulárnější jsou pastelové modely, ale černé lodičky na velmi nízkém sloupku jsou boty, které by měla mít ve své skříni každá žena.

Boty na jehlovém podpatku 

Tento typ bot milují některé ženy, a jiné ženy – právě naopak. Boty na jehlovém podpatku jsou lodičky na velmi vysokém a tenkém podpatku. Někteří klasifikují tento typ bot jako samostatnou kategorii. Můžete je nosit jak v elegantních, tak i casualových kompletech. I přestože černé boty na jehlovém podpatku jsou nadčasové a ideální na večer, velmi populární jsou tělové a světle růžové modely, protože krásně zeštíhlují nohy. 

Na co bychom měli pamatovat?

Během výběru lodiček berte v úvahu nejen trendy – důležitý je především typ siluety a charakter kreace. Pokud chcete nosit model zdobený výrazným vzorem, pamatujte na to, že bude přitahovat pozornost dolních částí Vašeho těla. Záleží vám na štíhlejší siluetě? Vybírejte lodičky v pastelových, růžových a tělových barvách a vyhýbejte se modelům s velkými detaily.