Chystáte se renovovat bydlení? Tak potom se vám budou určitě hodit naše rady, jak při renovaci ušetřit, stejně tak i tipy, kde můžete teď nakoupit potřebný materiál nebo nábytek levněji.

Plánujte s dostatečným předstihem

I když vás renovace čeká až o několik měsíců, s plánováním a nákupem materiálu byste měli začít už teď. Využívejte posezónní akce a výprodeje, ušetříte díky tomu tisíce korun. Po sezóně dokážete to samé zboží často koupit až o polovinu levněji. Stejně tak se neuspokojte s první cenovou nabídkou od dodavatele a nenakupujte hned v prvním e-shopu, který navštívíte. Ve srovnávači cen snadno zjistíte, kde dané zboží koupíte levněji a i to, jak se vyvíjejí ceny výrobku během roku.

Renovujte svépomocně

Elektrikářské nebo instalatérské práce nepochybně vyžadují ruku odborníka, ovšem méně náročné úkoly zvládnete bez problémů vykonat i vy sami. Na internetu najdete množství podrobných návodů například, jak si doma svépomocně zrenovovat staré podlahy. Vymalovat zdi by měl s trochou cviku také zvládnout každý. Pokud chcete sjednotit a zmodernizovat vzhled vašeho bydlení, není nic snadnějšího, než vyměnit všechny interiérové dveře nebo závěsy. Zabere vám to jenom pár minut a vaše bydlení se změní na nepoznaní.

Pokud si na některé práce netroufáte, zkuste o pomoc požádat známé nebo svou poptávku přidejte do skupin na sociálních sítích – často tam natrefíte na šikovné robotníky, kteří si za svoje práce účtují výrazně méně než firma.  Určitě si ovšem řemeslníky dopředu prověřte – zeptejte se na jejich reference nebo ukázky zrealizovaných prací.

Vdýchněte nábytku nový život

I když působí renovace nábytku na první pohled jako nároční úkol, nemusí tomu být vždycky tak – někdy úplně postačí nový nátěr a vrstva laku. Jestli vám ovšem už váš starší nábytek nevyhovuje, případně ho už není možné zrenovovat, máme pro vás skvělý tip, jak si teď levněji obstarat nový. Použijte při online nákupu kupony a nakupujte výhodně.  Decodoma sleva nebo Patro slevový kupón jistě potěší.Někdy je třeba udělat kompromis

Často se stává, že na některé položky už nezůstanou peníze a potom je potřebné uspokojit se i s dočasným řešením. Nezbyly vám peníze na výměnu podlah? Zničené podlahy můžete zatím zakrýt stylovým kobercem. Pokud vám omezený rozpočet nedovolí zrenovovat celou kuchyň, udělejte jenom nejnutnější opravy – obnovte pracovní plochy, natřete kuchyňské skřínky, kupte nové úchytky nebo vyměňte nefunkční či zastaralé spotřebiče za novější modely. Zbylé opravy nebo kompletní výměnu nábytku můžete vykonat i později.