I když virtuální realita už zdaleka není jen hraní her, spousta lidí si jako první vybaví právě člověka, který má nasazené speciální brýle a hraje nějakou z her. Abyste si mohli rozšířenou realitu užít i vy, budete k tomu potřebovat tři věci: za prvé něco, co vám umožní stáhnout si aplikaci (smartphone, počítač, tablet, konzoli), virtuální brýle (jejichž cena se pohybuje obvykle od deseti tisíc korun nahoru) a něco, co bude schopno zachytit váš pohyb (ovladač od konzole, klávesnice a myš).

Sluchátka pro dotvoření reality

Ve virtuálním světě se tedy můžete objevit díky brýlím – které obvykle nemají zabudovaná sluchátka. Pokud byste chtěli vnímat zvuk bez okolního šumu (ruch z ulice nebo například kuchyně, kde někdo vaří apod.), budete si je muset přikoupit. Rozdíl mezi hraním hry na počítači či telefonu a ve virtuální realitě spočívá zejména v tom, že vy – jako hlavní postava – jste stejně velcí jako všechny ostatní postavy, čímž jste vtáhnutí do děje.

3D obraz

Další velký rozdíl mezi displejem a virtuálními brýlemi je to, že dokáže zpracovat 2D obrázek tak, abyste ho vnímali jako v reálu – tedy ve 3D. A to je další krok k lepšímu prožitku nejen z hraní hry, ale – v závislosti na vaší aplikaci – také návštěvě různých míst (díky virtuální realitě se můžete ocitnout na různých místech, o kterých ve skutečném životě jenom sníte). Pravdou je, že dnes už můžete tento obraz získat i s lepšími televizemi, nicméně za použití speciálních brýlí.

Počet snímků za sekundu

Pokud si chcete pořídit své vlastní virtuální brýle, údaj, který byste měli sledovat, je označen třemi písmeny: FPS. Nejedná se o nic jiného, než o počet snímků, který vám brýle poskytují za jednu sekundu. Jít byste neměli pod 60 fps – pravdou ale je, že současně prodávané virtuální brýle dokážou poskytnout mnohem více snímků.