Zvažujete k jarnímu úklidu i novou výmalbu pokoje nebo dokonce celého bytu? Nevíte si rady, čím začít a zda nevyužít služeb profesionálních malířů? Svépomocné vymalování vyžaduje určité zkušenosti a znalosti k malování potřebné, může se vám na první pohled zdát, že koupit barvu, poté ji natřít a nechat zaschnout stačí, ale nestačí. Pro toho, kdo ještě nepracoval se štětečkem nebo válečkem, bude zjištění, že to tak jednoduché zase není velmi rychlé už při prvním nátěru.

Na co si dát pozor při výmalbě svépomocí

Jak jsme již zmiňovali, výmalba není pouze o tom nanést barvu na stěnu nechat zaschnout a je hotovo. Zvažte, zda před prací máte veškeré malířské náčiní, protože během výmalby se může stát jakákoliv komplikace, která se může stát nepříjemnou jako je popraskaní a popadání omítky až po nepříjemné nevzhledné fleky na stěnách neboli tzv. židy.

Malířské náčiní je důležité

Mimo barvy, kterou jste si zakoupili a buďto nechali namíchat anebo jste si barvu doma sami namíchali, pak je potřeba mít také ve vybavení malířských potřeb také krycí fólie a pásky pro jejich upevnění, velký a malý váleček, držák na násadu velkého válečku, vyrovnávací stěrkovou hmotu pro tmel a sádru v případě popraskání či nějaké potřebné úpravě stěn, škrabku, špachtli, stírací mřížku na barvu, brusnou mřížku na vyhlazení povrchu případně penetrační nátěr.

Jak začít

Nejprve si spočítejte plochu stěn a stropů každé místnosti, kde chcete novou výmalbu. Pokud zvažujete na každý pokoj jiný barevný odstín, pak si plochu pište ke každému pokoji zvláště. Pro výmalbu celého bytu s jednobarevným odstínem stačí jedno číslo. Podle plochy, kterou jste si naměřili nakoupíte barvy. Už v tuto chvíli začínají jisté problémy. Jaký odstín dát do obývacího pokoje a jaký do dětského pokoje, bude barva vypadat stejně jako na vzorníku? Každá barva navozuje odlišnou atmosféru, náladu nebo pocit dotyčné osoby v místnosti.

Myslete i na to, že během malování pokojů mohou nastat jakékoliv nepříjemné problémy, jako je odstranění starého nátěru nebo omítky, vyrovnání plochy pro novou výmalbu. Přes celou dobu budete provádět složité logistické úkony. Zvažte, zda služba profesionálním malířem pokojů nebude právě pro vás lepší variantou, jak si váš byt zvelebit a i ušetřit, nejen po finanční stránce ale i po té časové. Profesionální malíři pokojů jsou odborníky ve svém oboru, pokoje vymalují do daného termínu a za částku, která by u svépomocného malování byla možná o 2x větší. Ušetřete si starosti a stres s profesionálními malíři pokojů.