Plachtové haly jsou pro mnoho lidí skvělým a levným řešením pro rychlý způsob skladování pro vaši firmu, ale nejen pro firmu ale spoustu jiných možností jako jsou skladovací prostory, zemědělské haly, parkoviště pro zemědělské stroje, letadlový hangár ale také i jako plachtová hal nebo jízdárna.

Využití

U plachtových hal najdou využití nejen zemědělci, firmy ale také osoby, které potřebují okolo rekonstrukce domu místo kde uschovají veškeré náčiní a stroje. Plachtové haly jsou také velmi využívány pro úschovnu pracovní techniky, pneumatik, automobilů nebo letadel, možnostem, jak halu využít se meze nekladou.

Typy plachtových hal

Plachtové haly mají dva základní typy a těmi jsou montované haly a samonosné haly, každá z typů se hodí k jiné potřebě, a tak nabízí i jiné výhody. Montované haly jsou robustnější a pevnější, a jsou určeny pro pevnější podloží, tedy pro dlouhodobý pobyt na jednom určeném místě.  Naopak samonosné haly na podloží nemají tak vysoké nároky jako montované haly, protože jsou navrženy tak, aby se jejich váha rozložila co nejlépe v rámci celé konstrukce.

Výhody plachtových hal

  • Plachtová hala se v případě nutné potřeby dá poměrně v krátkém časem přesunout na jiné místo
  • K jejich sestavení není potřeba stavebního povolení ani betonových základů
  • Bezúdržbový provoz plachtové haly – žádné nebo minimální náklady na údržbu
  • Dlouhá životnost plachtových hal
  • Využití za každého počasí
  • Firma, která vám halu pronajímá se o odvoz a dovoz postará

Montované haly

Montované haly jsou vyráběny zcela na míru podle přání klienta a jsou navrženy tak aby jejich montáž i demontáž byla co nejjednodušší a nebyla nutná odborná pomoc nebo jisté znalosti.

Proč si vybrat plachtovou halu?

Zatímco za ocelovou halu utratíte velkou finanční sumu, a to nemluvíme o nutnosti pevných základů. Plachtová hala má nižší pořizovací cenu a její montáž a demontáž nepotřebuje žádné odborné znalosti. Stačí vám k její výstavbě pouze zpevněná půda. Opláštění hal je vyráběno z vysoce pevnostních materiálů, které při správném využití dosáhnou životnosti až 20 let.

Máte zájem o pronájem velkých nebo malých plachtových hal, ať už pro potřeby skladování materiálu, parkování dopravní, zemědělské či jiné techniky nebo zakrytí místa zemních prací. Obraťte se na známé české společnosti, které vám pomohou nejen s konzultací ale i s výběrem podle vašich představ.