Chystáte se na cestu do práce? Nebo vás čeká víkendový výlet autem? Před nastoupením do vozu byste měli pravidelně prohlédnout několik základních prvků. Předejdete nepříjemným problémům.

více v článku...

Nejen v půjčovně

Když si půjčujeme vozidlo, je pro nás jeho kontrola naprostou samozřejmostí. Většina z nás ví, jak poznat opotřebované tlumiče, stav provozních kapalin i základní výbavu vozidla. U vlastního auta to však pravidelně dělá málokdo. A pak se nestačíme divit, když během jízdy zjistíme, že například tlumiče do auta potřebují nutně vyměnit. Než se dáte na svou cestu vozidlem, vždy si zkontrolujte základní prvky.

Tlumiče

Pokud nastupujete do auta, které nejste zvyklí běžně řídit, rozhodně si dejte tu práci a alespoň zběžně zjistěte, zda jsou tlumiče Mercedes v pořádku. Pokud zatlačíte na přední karosérii, auto by se mělo vrátit zpět do svého původního stavu. Jestliže má tendenci se houpat, tlumiče jsou opotřebované a je potřeba je vyměnit.

Provozní kapaliny

Zejména pokud se chystáte na delší jízdu, rozhodně se během ní nebudete chtít zastavovat, abyste hledali vhodný servis, kde vám doplní provozní kapaliny vozidla. Proto se pravidelně přesvědčujte o tom, že je oleje a dalších kapalin skutečně dostatek. S výměnou oleje byste vždy neměli zapomenout vyměnit i olejový filtr.

Pneumatiky

Zběžný pohled by vždy měl mířit na pneumatiky vozidla. Stojí auto rovně? Je vše v pořádku? Alespoň jednou za dva měsíce byste měli kontrolovat stav pneumatik, kdy si ověříte, zda je v nich dostatečný tlak. Sledujte také míru opotřebení dezénu a včas si pořiďte nové pneumatiky, pokud je běhoun již opotřebený.

Světla v pořádku?

Světla svítí, stěrače stírají – Tuto hlášku z filmu zná mnoho z nás. Nemusíte být tak pečliví, abyste světla kontrolovali před každou jízdou, ale pravidelné zkoušení, zda skutečně všechny žárovky fungují, se vám vyplatí.

Už víte, na co se před jízdou zaměřit?