Plánujete si pořídit domácího mazlíčka, protože vám zkrátka dobře je doma smutno? Zejména během lockdownu vzrostl zájem o menší, ale i větší mazlíčky, se kterými jsme mohli trávit volné chvíle a sledovat oblíbené seriály. Nyní se však všechno vrací do zajetých kolejí a najednou na své parťáky nemáme čas. Mezi námi se však najdou i ti, kteří si mazlíčka chtějí pořídit i přes svou časovou vyčerpanost. Co konkrétního si tedy pořídit, abychom byli spokojeni, uspokojili svou potřebu, a zároveň aby mazlíček netrpěl a žil si raději svým vlastním životem?

více v článku...

Gekončík noční, pokud toužíte po něčem netradičním

Máte ve svém příbytku dostatek prostoru na větší terárium, které si složíte z hliníkových profilů stavebnice Aluhobby? Pokud ano, za zvážení stojí něco trochu netradičního, jako je gekončík noční. Jedná se o zcela výjimečné zvíře, které nemá žádné přehnané nároky na péči. Dokonce se mnozí chovatelé shodují na tom, že pokud si chcete koupit plata, je gekončík skutečně tou nejjednodušší čili i nejlepší alternativou.

Při chovu mazlíčka určitě oceníte, že nevyžaduje příliš mnoho pozornosti. Co k životu potřebuje především, je dostatečně velké terárium, ve kterém bude jak vyhřáté místo, tak to chladné. A když navíc bude mít, kde spát, nebude si na nic stěžovat.

Had se stává stále více oblíbeným

Že vás plazi opravdu zajímají, ale gekončík není tím, co by vás nadchlo natolik, že byste si to pořídili domů? Za zvážení stojí had, který se dokonce stává stále více oblíbeným, i když ještě donedávna budil obrovskou vlnu respektu a v mnoha lidech probouzel i strach.

Asi si lidé začínají uvědomovat, že hadi vlastně nejsou tak špatní a že dokonce mohou být velice přítulní (a nejen v okamžiku, kdy nás chtějí uškrtit). Profesionální chovatelé hadů se shodují na tom, že zájem hlavně o jejich zkušenostmi nabyté rady roste, z čehož mají ostatně velkou radost.

Naplňte své akvárium

Jestliže prahnete ještě po více nenáročném tvorovi, za zvážení stojí klasické rybičky. Není nad rybičky! Možná si říkáte. Stačí, když jim sem tam dáte najíst (třeba když si vzpomenete), jednou za čas vyčistíte akvárium a je prakticky hotovo. Rybičky vás k životu opravdu nepotřebují a už vůbec nevyžadují, abyste je nějak hladili nebo se na ně byť jenom dívali.