Svářecí kukla je nezbytným ochranným prvkem při svařování. Nehledě na to, jakou svařovací techniku máte, ochrana zraku a případně dýchacích cest je velmi důležitá a neměli bychom ji podceňovat. Vybírejte z různých modelů kukel.

Nestmívací kukly

Nestmívací kukla je základním modelem, který můžete pro svařování využít. Nabízí pohodlnější použití než ochranný štít, který je třeba držet. Kuklu můžete pohodlně nasadit na hlavu a pustit se do práce. Disponuje tmavým sklem, které můžete vyměnit za různé tmavosti DIN. Pro chvíle, kdy se nevěnujete svařování, lze sklo odklopit. Využití tak produkt najde například i při broušení. Svařovací technika může být pro naše zdraví nebezpečná, je proto důležité se náležitě chránit.

Samostmívací kukly

Oblíbenou volbou jsou samostmívací kukly. Hodí se pro případ, že svářecí technika je ve vašich rukách po delší dobu. Tyto modely se totiž dokáží samy ztmavit, a to za pouhých pár setin až desetin sekundy. Při práci tak budete automaticky chráněni, ovšem kukla je schopna se rozjasnit pro případ, kdy nejste ohroženi svářením. Nemusíte se tak o nic starat. Kukla přitom nabízí reálné podání barev, pohodlnou a kvalitní konstrukci a stane se tak vaším oblíbeným doplňkem.

Kukly s odsáváním

Kromě očí je vhodné chránit také své dýchací cesty, jelikož svářečka víří pevné i kapalné částice. V nabídce proto najdete také kukly, ke kterým lze připojit filtroventilační jednotku, filtr zachytí všechny škodlivé částice a zajistí tak spolehlivou ochranu. Vysoký výkon filtrační jednotky zvýší komfort také při práci v horkém prostředí. Nižší průtok vzduchu je vhodný pro běžné prostředí, přičemž nepotřebuje tolik energie.

Svářecí kukla by vám ve výbavě rozhodně neměla chybět. V nabídce najdete základní modely pro občasné svařování, ovšem i špičkové produkty pro profesionály.