Jaká VPN má lepší parametry: Surfshark VPN, nebo dává větší smysl Malware Bytes Privacy VPN? Poměřili jsme obě služby tváří v tvář, sečetli body a výsledek je 9,4/10 vs 6,8/10.

Naměřená rychlost Surfshark : Malware Bytes VPN, kdo vyhrál?

Jedním z nejdůležitějších parametrů VPN je rychlost, platí to i o Surfshark a Malware Bytes VPN.

Průměr downloadu u první VPN dosáhl 155 Mb/s, u druhé 97 Mb/s. Surfshark VPN tak byla o 58 Mb/s rychlejší nežli MalwareBytes Privacy VPN.

Průměrný upload u Surfshark činil 84 Mb/s. Malwarebytes Privacy VPN jsme naměřili hodnoty 70 Mb/s, kvůli tomu je o 14 Mb/s pomalejší.

Parametr rychlost odezvy dosáhl u první VPN hodnoty 10 ms. Druhé Malware Bytes VPN jsme naměřili průměrných 13 ms. Čím je hodnota odezvy nižší, tím lépe, tudíž Surfshark v porovnání byla o 3 ms lepší.

Průběžný výsledek Surfshark – Malwarebytes Privacy VPN tak činí 7 /10 : 8/10.

Zvládne Surfshark VPN obejít geolock Netflixu?

Rychlost downloadu je pro odblokování zahraničního Netflixu klíčová, Surfshark tuto schopnost umí. K odblokování většinou postačí spustit VPN a vybrat zemi, MalwareBytes Privacy VPN odemknout Netflix zvládá.

Pokud budete mít VPN, můžete odblokovat videa na YouTube, která jsou v Česku skrytá. Malware Bytes VPN tuto schopnost má. Druhá VPN funkci odblokování YouTube videí nabízí.

Mezi další důležité funkce VPN patří ochrana před únikem DNS, multi-hop připojení a whitelist. Například Surfshark VPN obsahuje ochranu před DNS úniky a Malware Bytes VPN například má zařazení stránek na whitelist.

V části Funkce je tak skóre 10 /10 : 10/10.

Obstojí Surfshark v počtu serverů a nabídce zemí?

Nízká rychlost VPN může být způsobena nízkým počtem serverů, Surfshark VPN uvádí 3 200 serverů, v aplikaci MalwareBytes Privacy VPN jsme napočítali 450 serverů. První z dua tak má o 2750 víc .

U VPN se vyplatí sledovat také počet zemí se servery, u Malware Bytes Privacy VPN dosahuje počtu 30. Druhá z porovnávaných VPN má 68, což je o 38 víc. V této disciplíně tak vítězí .

Významný je také počet současně připojitelných zařízení, kterých Surfshark umí neomezeně. Malwarebytes Privacy VPN povolí připojit současně 5 zařízení. Přehled všech parametrů najdete v článku VPN zdarma.

Které platformy nabízí Surfshark a jaké zvládá Malware Bytes Privacy VPN?

Jedním z první parametrů VPN, na které byste měli koukat, jsou podporované platformy, Surfshark podporuje Android OS a zvládá operační systém iOS. MalwareBytes VPN systém iPhone iOS zabezpečí, přístroje s Androidem standardně dokáže pokrýt.

Poskytování informací o uživatelích VPN se řídí zákony země, kde má společnost registrované své sídlo. Surfshark formálně vznikla na Britských Panenských ostrovech. Provozovatel druhé VPN má kořeny v Irsku.

Appka Surfshark nebyla lokalizována v českém jazyce, MalwareBytes Privacy VPN česky taky není.

V hodnocení podporovaných platforem dosáhla Surfshark skóre 10/10, MalwareBytes Privacy VPN získala 9/10.

Předplatné Surfshark versus Malware Bytes VPN

Malware Bytes Privacy VPN lze mít již od 123 Kč měsíčně, druhou z VPN můžete pořídit již od 47 Kč měsíčně. Známka za poměr cena/funkce je 10/10 pro první VPN a 2 z 10 pro porovnávanou VPN službu.