Žijeme v době, kdy je vše vcelku dobře dostupné. S narůstajícím blahobytem ale přibývá onemocnění, která plynou právě z přemíry, kterou zažíváme. Jak se vyhnout civilizačním chorobám?

více v článku...

Dejte si pozor na pitný režim a kvalitu vody

Pití mnoho z nás podceňuje. Dopoledne bychom měli vypít vždy jeden a půl litru, odpoledne alespoň litr. Generátor vodíkové vody vám pomůže vytvořit nápoj, který hydratuje až šestkrát efektivněji než klasická voda. Současně je vyrobená alkalická minerální voda užitečný antioxidant, který pomáhá vychytávat volné radikály a bojovat proti civilizačním onemocněním.

Vitamín C dodávejte denně

V době, kdy je naše imunita oslabena, bychom si měli dopřávat vysoké dávky vitamínu C. Ten můžete přijímat jako doplněk stravy. Nebojte se překročit doporučené denní dávkování. Pokud na vás něco leze, okamžitě zvyšte příjem céčka. Posílíte imunitu a nebudete své tělo vystavovat zbytečnému riziku častých infekcí a následných chronických onemocnění.

Dostatek pohybu je základ

Zatímco jste na základní škole milovali tělocvik, nyní se jen sotva pohnete? Není potřeba trhat světové rekordy, ale pohyb je pro náš organismus nezbytný. Denně si vytyčte trasu, která vám zabere čtvrt hodiny, a vyjděte ven. Za každého počasí. Pozorujte přírodu, dívejte se na mraky. Stačí se projít každý den kousek. Poděkuje vám imunita, střevní peristaltika, svalstvo i kosti a klouby. Hýbejte se.

Psychika? Cajk

Všudypřítomný stres se negativně podepisuje nejen na našem duševním, ale také na fyzickém zdraví. Máte práci, kde za plný výkon dostáváte nicotný plat? Bude potřeba s tím něco udělat. Všude by měla panovat harmonie a soulad, i v pracovním ohodnocení. Šrámy na duši se snažte vyřešit s psychologem, homeopatem, nebo při regresní terapii. Zbavujte se zátěže.

Jednou týdně si dopřejte čas jen a jen pro sebe. Čím více nestíháte, tím více tento čas pro sebe potřebujete. Vyjděte mimo domov a práci. Věnujte se něčemu, co vám přinese radost.

https://pixabay.com/cs/photos/mlad%c3%a1-%c5%beena-d%c3%advka-lh%c3%a1t-odpo%c4%8dinout-si-2239269/