Rozhodli jste se pro obnovu svého stárnoucího vozového parku, ale raději jste rovnou zavrhli nákup ojetiny v autobazaru? Děláte chybu, protože právě zde často narazíte na jedinečné vozy ve velmi dobrém technickém stavu. Skutečně si neděláme legraci – solidní prodejci rozhodně nenabízí pouze vraky, jak si spousta zájemců myslí na základě mylných informací z médií.

Autobazary jsou v České republice démonizovány. Obecně se těší neblahé pověsti, a ačkoliv v nich ojetá auta nakupuje většina populace, nikomu se sem příliš nechce. Což je škoda, protože renomovaní prodejci mají hodně co nabídnout.

Velkou výhodou autobazarů je bohatá nabídka vozů, a tedy i větší pravděpodobnost, že nakonec s nějakým autem odjedete. Oproti soukromé inzerci ušetříte spoustu času a možná i nervů. Proč? Každý kvalitní bazar automobilů v Praze i kdekoliv jinde vám bez zbytečného remcání automobil zapůjčí k projížďce a umožní vám kontrolu v nezávislém servisu. Spousta soukromých inzerentů má s tímto velký problém.

Ačkoliv bychom neradi prodejce ojetých vozů idealizovali, protože i oni nabízí auta, která patří spíše na vrakoviště, je téměř jisté, že nakonec vysněný vůz najdete.

Za branami autobazarů se přitom nenachází pouze obstarožní Fabie a Octavie, ale také velmi zajímavé kousky za skvělé ceny. Čas od času se v nabídce objeví velmi luxusní vůz nebo nějaká rarita. Aneb jak se říká – kdo hledá, najde!

Spousta autobazarů navíc dováží vozy z Německa, kde se o ně bývalí majitelé náležitě starali. Auta jsou ve velmi dobrém technickém stavu a obvykle disponují nadstandardní výbavou. Naopak se však raději vyhněte automobilům původem z Itálie a dalších zemí, jejichž obyvatelé jsou proslulí tím, že ke svým dopravním prostředkům nechovají příliš vřelý vztah a nějaký ten ťukanec či škrábanec je rozhodně netrápí. Natož pak pravidelná údržba.