Roboti ovládnou svět! Oblíbené sci-fi klišé, které se již tak trochu stalo virálem. Karel Čapek svým R.U.R možná před lety nabil zbraň všem odmítačům pokroku, kteří označují digitalizaci za ďáblův nástroj a snahu o usnadnění lidské práce robotizací považují za cestu ke zkáze. Ve skutečnosti nám nahrazení některých lidských činností technologiemi významně zpříjemňuje životy. Faktem však je, že se v posledních letech začínají dostávat i do oblastí, o kterých by nás ještě před dvaceti lety v souvislosti s technologiemi ani nenapadlo polemizovat.

Jiná generace nebo galaxie?

Například tabákový průmysl v této oblasti zažil nespornou metamorfózu. Přestože klasické tabákové výrobky si stále drží svou trvalou oblibu mezi uživateli, v posledních letech jim začaly šlapat na paty produkty, které jako by přišly z jiné galaxie. Jako každá novinka i elektronické alternativy budily z počátku velmi rozporuplné emoce. Postupem času však uživatelé pochopili nesporné výhody těchto novinek a ty si tak trvale vybudovaly silnou základnu svých fanoušků.

Proč? Proto!

Důvodů proč se elektronické alternativy staly hitem je nespočet. V první řadě ale uživatelům ukázaly, že jejich oblíbený rituál, který bývá často dehonestován kvůli zdravotní škodlivosti, může mít i pro tělo méně náročnou formu. Právě snížená zdravotní škodlivost patří mezi ty nejčastěji opěvované benefity. Jeden z důvodů je, že během užívání těchto alternativ nedochází totiž k procesu hoření. Díky absenci kouře se tak do těla nevstřebávají škodlivé látky jako:

  1. Oxid uhelnatý
  2. Dehet

Pokrok nezastavíš…

I tyto moderní varianty už ale začínají zastarávat a bývají čím dál více nahrazeny jinými, novějšími produkty. Nadšení z méně škodlivých variant však nepolevilo, a tak i nová tabáková zařízení prezentují tento benefit jako svou největší přednost. V současné době se těší velké popularitě například Pulze, zařízení na zahřívaný tabák. Nejenom nižší škodlivost je však jeho předností. Pulze také nezpůsobuje negativní efekty jako jsou:

  • Žloutnutí zubů a nehtů
  • Zápach oblečení
  • Zadýmené místnosti

Jedná se proto o odlehčenější variantu ve všech směrech, která vám dává příležitost uchovat si váš oblíbený rituál s klidným svědomím. Zjevně tak i v této oblasti nám pokrok může pomoci neustále zlepšovat kvalitu našich životů.

Autor: Elena Gotfried