Sdílejte

Zdá se vám, že kůže na vašich nohách nebo rukách začíná ztrácet lesk a povážlivě se snižuje její kvalita? V takovém případě se můžete spolehnout buďto na drahé a často nepříliš funkční dermatologické krémy, nebo vyzkoušet terapii Garra rufa.

Pro zdravou kůži

Pod trochu tajemným názvem se skrývají rybičky, které jsou v současnosti velkým hitem po celém světě. Mají totiž schopnost konzumovat části pokožky, která je už odumřelá nebo poškozená. Živí se však pouze nezdravou kůží, tu, která je v pořádku nechávají být. Tím výrazným způsobem zlepšují její vlastnosti a její kvalitu. Tento druh terapie je navíc vhodný i pro jedince, kteří trpí některými druhy kožních poruch, například lupenkou.

  6 šperků se skrytou symbolikou

Vhodné akvárium

V současnosti se už i v našich končinách dají najít kosmetické salóny, které mají tento typ terapii ve své nabídce. Rybičky Garra rufa je však možné chovat i v domácích podmínkách. Stačí mít je vhodné akvárium, ve kterém je možné navodit příhodné podmínky v podobě čisté, a hlavně teplé vody. Běžná akvária k tomu však nejsou příliš uzpůsobená. Proto je dobré si pořídit nebo pronajmout speciální dermaQuarium, kde lze tyto podmínky navodit velice snadno a takřka bez práce.

Dekorace

Zásadní výhodou dermaQuaria oproti klasickým akváriím je sofistikovanost. Obsahuje komponenty, které udržují vodu dokonale čistou a zároveň na přijatelné teplotě okolo 30 °C, což rybičky Garra rufa potřebují k tomu, aby dobře prospívaly. I když se jedná o relativně složité zařízení, je jeho obsluha až dětsky snadná. Navíc ke všemu jsou přehledné příručky. Další nesporným pozitivem dermaQuaria je jeho stylový design, díky čemuž se z části jedná i o dekoraci. Vzhledem k tomu, že se dá pořídit v mnoha barevných variacích, je snadné si vybrat typ, který bude s okolím v dokonalém estetickém souladu.

  Buchholzovo relé a odběr vzorků