Dubai je luxusní hlavní město Spojených arabských emirátů a zároveň nejlidnatější město světa. Nachází se na pobřeží Perského zálivu. Žije tam 99% obyvatel emirátů. V dnešní době je Dubaj jedno z nejluxusnějších měst a dokonce tam mají levný benzín, který v přepočtu stojí 9 Kč/l. Pokud vám bude velké horko, můžete se osvěžit i na klimatizovaných zastávkách.

Chloubou hlavního města je Burj Khalifa což je největší stavba moderního světa, ale i Dubaje. Je vysoká 828 metrů. Je vedle obchodního domu Dubai Mall, který je také největší obchodní centrum na světě. Vstupenky na Burj Khalifu si musíte vyřídit alespoň týden předem. Burj Khalifa je chloubou Dubaje a určitě stojí za navštívení a krásnou fotku s krásným počasím. Zajímavostí je, že Burj Khalifu obsluhují výtahy české výroby.

Dubaj se nepyšní jen největší stavbou, ale také největší cukrárnou (pro milovníky sladkého to bude ráj na zemi), největším ruským kolem a nejdelším vlakovým systémem. Jak vidíte – Dubaj má mnoho superlativů.

Mnoho lidí jede za vidinou moře, nepřetržitě pražícího slunce, ale návštěvu jde využít i jinak, než celé dny ležet na pláži s koktejlem. V Dubaji totiž můžete i lyžovat!

Lyžování v Dubaji láká mnoho příznivců zimních radovánek na snowboardu nebo na lyžích. Sjezdovka je umístěna v Mall of Emirates. Cena vstupu je zahrnuta i s veškerou výbavou, kterou budete potřebovat na sjezdovku. Nejdelší sjezdovka je 400 metrů dlouhá. Možná vás napadla otázka – kolik je stupňů ve Ski areálu – odpověď je 0 stupňů. Zabavit se můžou i děti. Společně v areálu je také Snow Park s různými sněhovými atrakcemi pro děti – sněhové hrady, sáňkování, lezení na umělé skály, ale také zorbing!

Navštivte web Krauzovi na cestách, kde se od cestovatelů dozvíte super tipy na místa právě v Dubaji.