Calm female executive meditating taking break at work for mental balance, mindful businesswoman feeling relief and no stress doing yoga at work ignoring avoiding stressful job and paperwork in office

Neberte si kritiku tolik k srdci

Možná máte někdy pocit, že v práci zažíváte pouze stres. To může často být velmi subjektivní pocit. Je fajn se tedy na situaci podívat s větším odstupem a opravdu se zkusit zamyslet, jestli si kritiku svého zaměstnavatele neberete až moc osobně. Zkuste zaujmout co nejvíce objektivní pohled. Tímto stylem budete daleko efektivnější a těžko vás pak něco rozhodí.

Nepodceňujte sílu pravidelných přestávek

Nezapomínejte při práci na pravidelné pracovní přestávky. Po každých odpracovaných 90 minutách by ideálně měla přijít alespoň krátká pauza. Spousta lidí považuje přestávky za ztrátu času. Opak je ale pravdou a přestávky naopak produktivitě prospívají. Zkuste se jít na chvilku projít, protáhněte se nebo zkuste provést dechové cvičení či krátkou meditaci. Tyto praktiky vám ulehčí zbytek dne a budete se cítit osvěženi.

Věnujte svoji pozornost zdravému životnímu stylu

Nezdravé jídlo namáhá celý organismus. Ideální jsou potraviny, které obsahují malé množství cukru a mají v sobě dostatek proteinů. Tyto potraviny vás totiž zasytí a dodají vám energii na delší dobu. Zvlášť důležitý je ale i spánek. Dbejte tedy na to, abyste každý den nerušeně spali minimálně 8 hodin. Pokud to nebudete praktikovat, nestihnete načerpat důležité síly na další pracovní den a to se vám časem může vymstít.

Pořádně se ochlaďte

Když se ocitnete v zápalu emocí, vašemu tělu se automaticky zvýší teplota. Nereagujte v takové situaci unáhleně. Naopak se vyzkoušejte zchladit díky dýchání. Nadechněte se ústy, stejně jako kdybyste pili brčkem a následně nosem vydechněte. Pokud se vám to podaří, ucítíte příjemné ochlazení na jazyku. Využijte tuto chvíli pro zamyšlení a relaxaci.