Opatření proti šíření koronaviru v mnohém omezila běžný život, na který jsme byli zvyklí. Mají ale vliv hlavně na firmy a podnikatele. Někteří museli zavřít ze dne na den svůj podnik a došlo i na propouštění zaměstnanců. To ovšem není případ české společnosti Fine Gusto. Ta dokonce zaznamenala až trojnásobný nárůst prodeje. 

Rozhodně to ovšem neznamená, že by společnost nezavedla opatření, která jsou v souladu s bezpečnostními opatřeními proti šíření viru KOVID-19. Všichni zaměstnanci, kteří přijdou do přímého styku s výrobky nejen sušeného masa, ale i semínek Veg Up, jsou ubytováni v budově společnosti. Riziko přenosu onemocnění na tyto pracovníky je tak výrazně sníženo. Ostatní zaměstnanci mají home office.
Ředitel Roman Sulek nezapomněl zdůraznit, že všichni zaměstnanci pobírají 100% mzdu a rozhodně se o svá pracovní místa nemusí bát. Ve společnosti totiž na propouštění zaměstnanců nepřišla ani řeč. „Jsme rádi, že zájem o sušené maso roste a v této komplikované situaci lidé sahají po kvalitních potravinách, které jsou díky vysokému obsahu bílkovin zdrojem energie,“ dodává Sulek.

Pardubická společnost Fine Gusto je na českém trhu již od roku 2014. Od té doby přináší svým zákazníkům sušené maso, ať už hovězí nebo krůtí. Tyto nutričně hodnotné potraviny lidé oceňují v těchto dnech ještě víc než kdy jindy. Sušené maso má totiž místo skvělé chuti i dlouhou trvanlivost, což je v období, kdy se vycházení nedoporučuje, dalším neocenitelným benefitem.