Pokud máte rádi procházky do přírody a v lese trávíte hodně času, už vás možná někdy napadlo, že byste tam také mohli něco zajímavého najít. K tomu ale potřebujte pomocníka, který vás na nějaký ten nález upozorní – detektory kovů Fisher jsou zařízení, před kterými se nic neschová.

více v článku...

Kam jít hledat poklad

Jeden z nejznámějších znalců pokladů Francouz Robert Charroux před více než třiceti lety prohlásil, že na světě je asi šest set pokladů, které stojí za to hledat. Ale je jich samozřejmě mnohem více. A tak nadšenci toho koníčku mají co dělat – a že k hledání toho je opravdu hodně! Jen si vezměte bohatou historii a kulturu dávných předků nebo ztracené poklady z 2. světové války. Všechno to přece někde musí být.

Zkušení hledači už vědí, že největší šanci budou mít na místech s bohatou historií, na místech kudy vedly dávné stezky nebo stávala města. A tak vyrážejí hledat rovnou s historickými mapami v rukou. Ale i hledač amatér si užije hodně adrenalinu a vzrušení při hledání – něčeho zdánlivě obyčejného. Nikdy nevíte, co můžete najít – a o tom to je.

Poklad u nás

Na území České republiky je hned několik míst, o kterých se tvrdí, že tam určitě nějaký vzácný poklad je. Až sem pojedete na výlet, vezměte si s sebou detektory kovů Fisher a budete mít taky šanci, že něco objevíte. S nejmodernějším zařízením, které vás upozorní na sebemenší nález, to půjde určitě snáz. Většina místních pokladů se zakládají na pověstech a pověrách, ale zaručený úspěch vám nikdy nikdo nezaručí.

Poklad by se podle pověstí měl ukrývat v chrámu svaté Barbory v Kutné hoře, ve Vilémově na Havlíčkobrodsku nebo v Brně na Zelném trhu. Různými pověstmi a tajemstvím je ovšem opředen snad každý hrad nebo zámek u nás.

Nejlépe se hledá v lese

Nejvíce hledačů obecně ale najdeme v lesích. Při procházkách nebo při hledání hub se už mnohým poštěstilo najít něco hodně zajímavého. Jen tak to ovšem nepůjde – a bez detektoru kovu se neobejdete. Detektor kovů Fisher je moderní a spolehlivé digitální zařízení, které vám s hledáním pomůže. Je lehký, skvěle vyvážený a má nadprůměrný hloubkový dosah a rozlišení. Na LCD obrazovce můžete vidět číslo odpovídající elektromagnetické vodivosti signalizovaného kovu – a žádný poklad vám už neujde.

Pozor, tento koníček je hodně návykový. Jak jednou něco najdete – budete chtít hledat pořád dál.