Buchholzovo relé – věděli jste, že z něj jdou odebírat i vzorky plynu? A k čemu vlastně slouží? Výrazně pomáhají při dalších zkoumáních, analýzách a při rozborech. Z tohoto typu relé je možno získat vzorky nejrůznějším způsobem – a my vás poradíme, jak na to.

Jak by měl odběr probíhat?

Pokud se rozhodnete odebírat vzorky z Buchholzova relé, je nutné, aby byl odběr proveden co nejdříve po signalizaci nahromadění plynů. Při delší prodlevě hrozí zkreslení výsledků, což je noční můra každého přesného rozboru. Jestliže jsou ponechány plyny v blízkosti oleje, mohou rapidně změnit svoje vlastnosti, což by opět ovlivnilo měření. Avšak nejdůležitější je při samotném odběru zabránit přístupu vzduchu.

Odběr pomocí injekční stříkačky

Všechna spojení při odběru by měla být co nejkratší kvůli zamezení přístupu vzduchu. Důležité je použít vhodnou stříkačku, nejčastěji je proto užívána plynotěsná stříkačka ze skla se zabroušeným pístem nebo s teflonovým těsněním o vhodném objemu mezi 10 až 100 mililitry. Měla by být také vybavena kohoutem umožňujícím hermetické uzavření. Celá soustava je při odběru naplněna olejem a je zapotřebí velmi precizního jednání.

Odběr pomocí vzorkovacího zařízení

Při tomto odběru se používá takzvaná plynová vzorkovnice s objemem až 100 mililitrů. Je opět vhodné, aby byla ze skla. Přístroj je připojen k odběrovému ventilu a opatřen šroubovými tlačkami. Při samotném odběru je vzorkovnice naplněna olejem stejně tak samotná trubice. Poté se vzorkovnice nakloní, otevřou se potřebné ventily a olej se nechá volně vytékat do odpadu. Nejprve se vytlačí všechen olej ze spojení mezi relé a ventilem a až poté plyn z relé do plynové vzorkovnice. Je opět nutné se mít na pozoru proti vniknutí vzduchu do soustavy.

Jelikož Buchholzovo relé umožňuje možnosti odběru, jde o velmi užitečné zařízení. Při samotných odběrech se však velmi soustřeďte, neboť se jedná o velmi delikátní činnost.  

2 KOMENTÁŘE

 1. https://s-bydleni.cz/
  Parking PC COMFORT 8 DNÍ
  Přímo po levé straně u letištního Terminálu 1
  Střežené kamerovým systémem
  Služba úschovy cenností, dobíjení baterie, umytí automobilu
  Spojení s letištním Terminálem 2 pomocí lávky
  https://goo.gl/7EejMe
  Parking PC COMFORT 9 DNÍ
  Přímo po levé straně u letištního Terminálu 1
  Střežené kamerovým systémem
  Služba úschovy cenností, dobíjení baterie, umytí automobilu
  Spojení s letištním Terminálem 2 pomocí lávky
  https://goo.gl/v46zMA

 2. https://goo.gl/vZLpeB
  u leteckých zájezdů je rozhodným datem věk dítěte v den příletu do ČR. Není-li uvedeno jinak, děti ve věku do 2 let hradí pouze manipulační poplatek 990,- Kč, event. také cestovní pojištění.
  https://goo.gl/gnVd2W
  CENA ZAHRNUJE
  * leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
  * transfery v cíli zájezdů
  * 7/10/11/14 noclehů
  * stravování v rozsahu uvedeném u ubytovacího objektu
  * služby česky mluvícího delegáta
  * pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.
  https://goo.gl/T3v7zq