Čekají vás větší či menší stavební práce? Přinášíme rozhovor se zaměstnancem půjčovny stavebních strojů, který nám vysvětlí, jaké stroje se dnes běžně půjčují.

Jaké stroje vaše půjčovna stavebních strojů nabízí?

Běžně se u nás půjčují stroje určené k bourání, vrtání, broušení nebo řezání. Stále ve větší oblibě je půjčování strojů potřebných pro zemní práce či hutnění povrchů – zákazníci si oblíbili zejména vibrační pěch a vibrační desky, ty teď půjčujeme velmi často. Mnohem častěji, než v dřívějších letech půjčujeme i stroje potřebné k manipulaci a přepravě materiálů – naše půjčovna stavebních strojů realizuje i dlouhodobé půjčení strojů potřebných pro manipulaci se stavebním materiálem.

V čem je půjčovna stavební mechanizace výhodnější?

Musím přiznat, že majitelé stavebních firem se k nám často a rádi vracejí – jako důvod uvádějí, že si u nás za výhodnou cenu stroje zapůjčí a po uplynutí doby, kdy je stroj v denním provozu, zase vše vrátí, bez nutnosti stroj uskladňovat a servisovat. V tom vidím hlavní přínos. Půjčovna stavební mechanizace vám stroj dodá v pořádku, pojištěný, s potřebným příslušenstvím – a vy jej pak vrátíte, aniž byste museli řešit výdaje za jejich servis, revizi a další údržbu. Stroj, který stojí bez užitku, ztrácí na hodnotě i na životnosti.

Je půjčovna stavebních strojů a mechanizace vhodná i pro větší projekty?

Jak jsem již uvedl, neobracejí se na nás jen malé stavební firmy, které potřebují upravit zahradu či vstup před domem pro zákazníka. Denně půjčujeme stroje i velkým stavebním firmám, které došly k závěru, že je půjčení vyjde mnohem lépe než náklady spojené s provozem, uskladněním a údržbou běžných strojů. Samozřejmostí je individuálně nastavená cena, pokud se jedná o větší projekty. Půjčovna stavebních strojů a mechanizace vám ušetří náklady, které můžete vynaložit mnohem lépe, než pro koupi a údržbu vlastního stroje.

Jaké stavební práce čekají na vás?