V posledních letech se často mezi dárky na narozeniny či jiná výročí objevují adrenalinové zážitky – a to nejčastěji výlet balónem či tandemový seskok. Patříte také mezi tyto obdarované, ale ještě jste nesebrali veškerou odvahu, abyste si tento adrenalin dopřáli? Nemáte se vůbec čeho obávat! Tak – sbalit padák a hurá na to!

Stačí dodržet jen pár základních pravidel, se kterými budete samozřejmě dopředu důrazně obeznámeni.

Jak při seskoku dýchat?

Také už se vám jistě stalo, že jste měli někdy takový strach či úzkost, že jste skoro „nemohli dýchat“ a ve stresu zadrželi dech, čehož jste si všimli, až když jste se začali dusit – a proto vám poradíme, jak na tento problém.

Při volném pádu je třeba se nejvíce soustředit právě na volné dýchání. Tím začněte již ve dveřích před výskokem – rozdýchejte se několika hlubokými nádechy a výdechy, což vás stimuluje a zároveň vnitřně alespoň maličko zklidní.

Co se zalehnutím uší?

V případě, že máte naplánován tandemový seskok, ale trpíte alergií či máte aktuálně zánět dutin, měli byste si tento počin raději dvakrát rozmyslet. Po seskoku se totiž rapidně změní tlak okolo vás, což by mohlo v tomto stavu dokonce zničit ušní bubínek.

Nicméně, zbavit se zalehnutí je jednoduché a všichni to známe – prostě stačí jen uchopit nos palcem a ukazováčkem a následně zkusit jemně „fouknout“ nosem. Pokud to nepomáhá, zkuste naprázdno polykat či pohybovat čelistmi leva doprava.

Kdy konzultovat seskok s lékařem?

 • pokud jste v nedávné době doléčili zlomeninu
 • trpíte bolestmi zad
 • máte artritidu či jiné bolesti kloubů
 • při nemoci štítné žlázy, nadledvinek či jiných poruch žláz s vnitřní sekrecí
 • trápí vás astma, revmatická horečka či pneumotorax

Pokud jste ale zcela zdrávi, věřte, že takový zážitek, jako je tandemový seskok vám nic nenahradí. Dopřejte si trochu adrenalinu a jděte do toho!

2 KOMENTÁŘE

 1. https://goo.gl/qb5k9S
  Magazín Finance – novinky ze světa osobních financí. Finance, půjčky, hypotéky, to jsou klíčová témata informačního portálu https://magazinfinance.cz
  https://goo.gl/VMyvGE
  Věková hranice dětských cen, popř. slev a příplatků, není-li uvedeno jinak, se rozumí do dovršení věku dítěte, kdy rozhodujícím je věk dítěte k datu odjezdu autokarového zájezdu nebo nástupu na služby u vlastní dopravy,
  https://goo.gl/rf5MEF