Řekněme si upřímně, každá žena se dennodenně musí vypořádat s řadou úkolů, které jí „zvedají krevní tlak“. Navíc teď, když jsou mnohé z nás nuceny pracovat na home office, což často znamená nevytáhnout paty z domácnosti po celý den. Ptáte se, jak se zbavit stresu? Máme pro vás 4 užitečné kroky, jak na to!

 1. Neignorujte výstražné znamení
  Je důležité naučit se identifikovat symptomy signalizující to, že vaše tělo je ve stresu, abyste mohli včas jednat. Příznaky stresu mohou mít různou podobu, jako například:

● problémy s usínáním a časté noční buzení se,

● trávicí potíže (zácpa, průjem, křeče, nadýmání),

● zvýšená tvorba akné,

● vysoká náchylnost na nemoci, migrény, bolesti těla,

● nadměrné vypadávání vlasů.

 1. Co je na vině?
  Zjistěte, co, nebo kdo přesně vás stresuje. Pokuste se zapisuje si stresující situace do takzvaného „stresového deníku“, přičemž každou z nich označíte číslem od 1 po 10 (1-nejmenší stres, 10-největší stres) a připíšete si k nim důvod stresu, průběh situace, vaše pocity, a jak jste situaci vyřešili. Na konci týdne ze zápisků zjistíte, které situace nebo lidé vás opakovaně a nejvíce stresují. Nakonec si vypište možné způsoby řešení daných problémů. Pokud není kontakt s lidmi, kteří ve vás vyvolávají pocit stresu, nezbytný, snažte se ho omezit – a naopak, zvyšte kontakt s lidmi, kteří vás dělají šťastnými.
 2. Dostaňte stres pod kontrolu
  Klíčem pro zvládání stresu je „time management“. Naplánovat si svůj denní program dokáže ušetřit množství nepříjemností a zajistit pocit kontroly nad vaším životem. Zkuste si každý večer rozepsat a časově rozplánovat jednotlivé pracovní, ale i oddychové aktivity (procházka v přírodě, jóga), které chcete v následující den stihnout. Nezapomeňte si každý den vyhradit trochu času pro neodkladné řešení nepředvídatelných situací – nepřijdete tak o čas vyhrazený pro jiné aktivity.

Snažte se také naučit říkat „ne“ dodatečným nebo nedůležitým požadavkům. Pokud máte toho na talíři už opravdu příliš mnoho, není nezdvořilé slušně odmítnout.

 1. Naučte se odpočívat
  Často nás stresují věci, nad kterými nemáme přímou kontrolu nebo které nedokážeme okamžitě vyřešit. Je třeba si uvědomit, že úleva od stresu lze dosáhnout pouze tehdy, pokud dovolíme své mysli a tělu, aby si odpočinuli. (Zdroj: Viarax.fr) Ačkoliv jsou momentálně relaxační wellness centra zavřené, takový soukromý malý welness si můžete udělat i doma.

Stačí k tomu pár vonných svíček, bublinková koupel, příjemná hudba a jedna kapsle Zenadenu.

Tento „balzám na podrážděné nervy“ v sobě spojuje sílu bylinek podporujících duševní zdraví a relaxaci s vitaminy C a B6, které napomáhají k dobré náladě, podporují správnou psychickou činnost a činnost nervové soustavy. Kromě toho je BIO a vhodný i pro vegany.

Takže vždy, když se budete tát ve stresu, nezapomínejte, že Zenaden je připraven být vaším záchranným kolem. Najdete jej v e-shopu Zerex.sk.