I sexuální život partnerů, by měl pokračovat. Proto je nezbytné, občas vystoupit ze své komfortní zóny a udělat něco víc. Shodují se na tom i odborníci.

Sex v partnerském svazku je vždy tématem samou o sobě. A nejen ten počáteční, ale v jakékoliv fázi vztahu, ho řešíme. Vždy je to zkrátka téma. Kvůli němu u sebe zůstáváme, kvůli němu se zároveň dopouštíme nevěry. A jestli se nám to líbí nebo ne, všechno se kolem sexu točí. Samotní odborníci říkají, že je nezbytné, vystoupit z komfortní zóny, pokud to chceme mít vrámci vztahu, vše v pořádku.

„Mnohokrát se zejména při těch dlouhodobých vztazích, dopouštíme stejných chyb. Vstoupíme do stereotypu, který je pro nás na jedné straně pohodlný, na druhé jednoduchý a nedokážeme se posouvat vpřed. Zkrátka ve vztahu značné míry stagnuje.“

„Zapomínáme na to, že nové věci nás posouvají vpřed, pomáhají nám pokročit a zároveň zvyšovat atraktivitu té druhé strany. Zapomínáme, že vystoupit ze své komfortní zóny může znamenat zvýšit náš emocionální kredit u toho druhého. Jen si to jaksi neuvědomujeme nebo uvědomovat nechceme, „prozrazuje psycholog Mgr. Emil Lengovksy.

V dlouhodobém vztahu je nezbytné, aby partneři hledali cesty společného poznání

V dlouhodobém vztahu je nezbytné, aby partneři hledali cesty společného poznání, touhy a vášně. Aniž to zkrátka nejde. Jinak se dostáváme do pomyslného kolotoče, na oko nepochopitelných nuancí, s nimiž nedokážeme objektivně pracovat. Je čas vystřízlivět a podívat se věcem, tváří v tvář.

„Snažte se dělat věci, které vaše polovička neočekává. Překvapujte ji věcmi, které lze považovat za samozřejmost, ale nedostává jejich. Tak jak potřebujete abyste vztahové rostly emocionální, potřebujete to iv sexuální oblasti. A to je věc, kdy se vystoupení z komfort zóny zkrátka musí zrealizovat, „dodová psycholog.