Dny se postupně zkracují a večerní nižší teploty nás zvou trávit více času uvnitř. Přemýšlíte nad tím, jak vyplnit svůj volný čas? Jestli už budete sami, s rodinou nebo s přáteli, několik tipů, které vám přinesou množství zábavy, pro vás máme také my.

Oprašte zapomenuté koníčky

Pamatujete si na časy, kdy jste celé hodiny dokázali přesedět u kytary? Nebo jste se zahloubili do mixování písniček? Ženy si možná povzdechnou, že před lety si dokázaly ušít klidně i kompletní outfit. Ve shonu běžných povinností se často stává, že naše zájmy musí ustoupit stranou, až nám nakonec celkem přestanou chybět.

Šedé podzimní dny dokonale oživí právě vaše záliby. Možná budete mít zpočátku nejisté prsty na strunách nebo si bude muset vzpomenout, jak se vlastně kreslí střih šatů. Výsledek ovšem na sebe nenechá dlouho čekat. Můžete si být jistí, že zakrátko se vaše dávná záliba opět stane vaší vášní.

Víc než jenom vyplnění volného času

Nezískáte tak jenom příjemně strávený čas. Kreativní aktivity pomáhají odbourávat stres a podporují funkci mozku. Uvolňují se hormony, například dopamin, který navozuje pocit spokojenosti. Na nebezpečenství nepříjemné podzimní deprese z krátkých dnů a dlouhých nocí můžete klidně zapomenout.

Náš tip: Potřebujete novou kytaru, klávesové nástroje, hi-fi systém, šicí stroj nebo potřeby pro vyšívání? To všechno, a ještě mnohem více pro golfisty, cyklisty, jachtaře, turisty, rybáře, a množství jiných potřeb pro volný čas vám získá levněji  Muziker slevový kupon.

Zábava, která vám přinese krásné rodinné chvíle

Jestli venku právě neprší, můžete se spolu vydat do přírody. Děti rády poznávají nové věci a v lese nebo na louce je pořád co objevovat. Příjemným zpestřením procházek můžou být poznávací hry, pomocí kterých se naučí rozeznávat různé rostliny.

Patříte mezi tvořivé typy? Z procházky v přírodě si můžete donést různé šišky, kamínky, větvičky se zralými šípky a množství jiných drobností. Ty potom využijete na výrobu dekorací. I když se tato zábava zdá být vhodná pouze pro děvčata, není tomu tak. Mnozí kluci se taky rádi zapojí. A možná se tvoření podzimního věnečku, vázy, svícnů nebo ikeban zúčastní i tatínek.

Společenské hry, které vás doslova dostanou

Milujete adrenalin a napětí nebo si rádii pořádně potrápíte mozkové závity? Můžete sáhnout po společenských hrách s různým zaměřením. Od klasických stolních her, přes karetné, kvízové až po strategické. Zvolit si můžete také podle věku, počtu hráčů nebo jiných kritérií. Děti jistě nadchnou dětské hry v pěkném grafickém zpracování, které jsou přizpůsobené jejich schopnostem. Malí zvědavci ocení experimentální hry, u kterých se dozvědí spoustu nového. Jestli máte doma teenegery, nejvíc je budou bavit strategické hry a možná ocení i rodinný karetný turnaj. Výběr je skutečně pestrý. Které hry si vyberete právě vy?

Náš tip: Booktook slevový kód se vám postará o společenské hry, knihy, audioknihy a když budete chtít více lenošit, jistě vás potěší nové filmové DVD. Potřebujete ještě něco? Na Booktook nechybí ani odborná literatura, učebnice, výtvarné, školní a kancelářské potřeby.

Kniha je klasika, která přežije i další tisíciletí

I když klasické knihy v mnohém nahradily jejich elektronické verze, mnozí milovníci listování knih na ně nedají dopustit. Máte rádi poezii nebo prózu? A který román nebo novela vás nejvíce zabaví? Bude mít detektivní zápletku, jste fanouškem sci-fi, fantasy nebo historických románů? Podzimní večery můžete vyplnit také studiem naučné literatury. Chtěly byste si jenom tak přivřít oči a příjemně relaxovat, zatím co vám bude knihu číst někdo jiný? Potom je přesně pro vás připravená bohatá nabídka audioknih.