Je mnoho zvířat, která můžeme doma chovat jako domácí mazlíčky. Pokud však hledáte časově nenáročného společníka, který nebude vyžadovat ani mnoho pozornosti, svůj zrak upněte na terarijní živočichy. I když řada z nich je spíše odstrašující než mazlivá, přesto si je zamilujete.
Obecně se říká, že teraristika je fascinující koníček. Chovatelé mohou mít kousek živé přírody u sebe doma. Je však důležité se o své mazlíčky patřičně starat. I když nejsou zrovna nároční na péči nebo pozornost, vyžadují dostatečně vkusné obydlí, kde se jim bude žít jako v pohádce. Takové terárium si lze naštěstí postavit i z hliníkových profilů stavebnice Aluhobby.
Připravte zvířeti prostředí, které je pro něj typické
Ať už si pořídíte želvu, hada nebo ještěra, žádné zvíře se nebude dobře cítit v prostředí, které pro něj není typické, ve kterém se běžně nevyskytuje. V rámci teraristiky se rozhodně nevyplácí experimentovat a přinášet zvířeti do jeho obydlí kousky, které pro něj nejsou známé.
Samozřejmě okopírování přírodních podmínek není věc snadná, na druhou je to jediný požadavek, který terarijní zvíře od svého nového pána vyžaduje. Poté je chov terarijních zvířat poměrně snadný bez sebemenších složitých výkyvů.
Existuje celá řada terárií
Terária – to je široká kategorie. Pro každého živočicha jsou typické trochu jiné podmínky. Zatímco někdo vyžaduje ryze suché prostředí bez špetky vody, jiný musí mít v teráriu nejen suchá místa, ale také vodu, ve které se během dne osvěží.
Pokud vytváříte terárium tropického pralesa, je důležité dovnitř dostat pořádnou vlhkost. Jestliže chováte vodní želvy nebo obojživelníky, je nutné zkombinovat prvky terária a také prvky akvária. Většinou třetinu obydlí tvoří poušť, dvě třetiny pak připadají vodě. V případě pouštního terária se zase klade důraz na zajištění dostatečně vysokých teplot a zajištění výhřevného zdroje.