Pracovní pohovor je zpravidla ukázkou toho, že jste úspěšní a první kontakt nebo životopis vzbudil zájem o vaše služby. To ale ani zdaleka neznamená, že už máte výhru v kapse a nemusíte se dál obávat. Je to právě pracovní pohovor, co vás jako první posune opravdu výrazně k cíli. Jak byste se na něj měli připravit?

Oblečení volte podle vašeho oboru

Důležité je zmínit, že byste se měli ve způsobu oblékání přizpůsobit podle toho, na jaké nabídky práce se hlásíte. Určitě nebude vhodné přijít v džínách a triku, pokud se hlásíte na manažerské nebo personální služby. Očekává se zde od vás chování i vystupování na úrovni reprezentující společnost, a tak byste měli i na první pohled působit. Naopak pokud se třeba hlásíte na brigády do stravování, tak se stačí víceméně obléct přesně tak, jak byste se jinak slušně oblékli do každodenní společnosti. Mít pro tohle cit je totiž velká výhoda, můžete splnit očekávání a u toho nepůsobit příliš upjatě.

Vystupujte příjemně, ale sebevědomě

Tady je potřeba zmínit, že obojího až moc opravdu škodí. Při rozhovoru byste měli už od začátku působit naprosto přirozeně a neměla by být vidět nějaká nervozita nebo stres z toho co může nadejít. To dokáže zaměstnavatele na první dobrou okamžitě odradit. Naopak byste si ale neměli počínat až příliš sebevědomě. Všeznalce nikdo nemá rád a šéfové už vůbec ne.

Připravte se na konkrétní otázky

Podle situace, města či podle práce se můžete zdánlivě připravit na případné otázky. Pokud je třeba místem vaší práce Liberec, tak zde budou naprosto odlišné typy otázek, než by se vás jinak ptali například v Praze. Zde můžete očekávat otázky mnohem víc zaměřené na region, vztah k městu a práci v lokalitě a přinejmenším se může i na pracovních požadavcích odrazit pozice blízko hranic s Německem.