Mnozí rodiče a pedagogové to znají – jak je těžké na začátku školního roku, na sklonku i během zimních turnusů sehnat odpovídající ubytování v příjemném prostředí, s perfektní kuchyní, chápajícím personálem a bezpečnou zónou pro kupu dětí. Nemusí se jednat pouze o několik desítek malých dětí, které je třeba ubytovat. Takové ubytování pro školy v přírodě bývá rovněž potíž, protože ne každý personál je zvědav na hordu nevycválané dospívající mládeže. Ne tak v rodinném hotelu ProFamily Top na Benecku v Krkonoších. Ten je totiž soustředěn na ubytování jednotlivců, skupin, dospělých, ale převážně je směřován na skupiny dětí.

Organizátorem ubytování pro školy je ProFamily

Ubytování pro školy a mateřské školky je koncipováno tak, aby se pohodlně rozmístily jak malé děti, tak adolescenti a jejich doprovod. Pro letní i zimní pobyty je v okolí hotelu na Benecku připravena spousta sportovních aktivit, mnoho zábavních podnětů. Je zde prostor pro vymýšlení turistických a cyklistických výletů, výprav za koupáním i za poznáním. Lákadlem jsou jistě také modernější výdobytky v podobě adrenalinových aktivit. V případě zhoršeného počasí si dospělí a učitelé nebo vychovatelé nemusejí zoufat. Hotel poskytuje dokonalé útočiště pro výuku, hraní společenských her, zábavu, a především odměnu v podobě zdravé kuchyně. Nejenom výukou a učivem živ je člověk, a tak pokud kupu hladových strávníků odměníte výtečnou krmí s moučníkem v dávkách, které by porazily i slona, uvidíte, že domů budou psát samé pochvalné zprávy a na školu v přírodě nebo lyžařský kurz budou s láskou vzpomínat.

Přívětivý hotel pro rodiny s dětmi má skvělé zázemí rovněž pro úplně malá miminka

Á propos. Hotel pro rodiny s dětmi má otevřené brány i pro rodiče s úplně malými dětmi, které ještě potřebují přebalovací pulty, dětské postýlky, hlídací „chůvičky“, případné hlídání v podobě zkušeného personálu. Pokud si rodiče chtějí udělat jeden hezký večer po uspání miminka, mohou svěřit jeho hlídání někomu z personálu a užít si večer při svíčkách a sklenky sektu. Stejně tak v průběhu dne, kdy je čas na různé sportovní aktivity, mohou se o děti postarat vychovatelky v dětském koutku.