Ženy mají často k vínu mnohem vřelejší vztah než muži. Spousta mužů, když jde s kamarády do hospody probírat “důležité věci”, řeší je většinou u piva. To ženy své holčičí dýchánky mnohem raději prokládají skleničkami vína. Ne nadarmo se o kvalitním vínu říká, že je to kouzelný nápoj. Stačí jedna sklenička kvalitního bílého vína nebo kvalitního červeného vína a unavené holčičí tváře po celodenním maratonu v práci i doma nachově zrůžoví a v očích se objeví jiskra.

Chcete umět rozlišit kvalitní víno od vína nekvalitního? Zúčastněte se degustace vína Praha

Dobře vybrané kvalitní červené víno nebo kvalitní bílé víno ke konkrétnímu jídlu, dokonale umocní chuťový zážitek. A to milovníci a milovnice jídla dokážou ocenit. Čím dál častěji se můžete setkat s lidmi, kteří dokážou konverzovat o víně mnohem hlouběji, než by jim k tomu mohly stačit základní znalosti. Zdá se, že konverzace o víně se stává nezbytnou výbavou každého, kdo je nějakým způsobem společensky založen. Pokud i vy toužíte po tom, umět rozlišit kvalitní víno od vína nekvalitního, máte jedinečnou příležitost zažít na vlastní oči i na vlastní chuť degustace vín Praha. Nechte se do kvality vína zasvětit vinaři a sommeliéry prostřednictvím degustační sady buď přímo v Praze na Smíchově, nebo u vás doma, v kanceláři či u přátel.

Co všechno vám degustace vína Praha o víně vlastně prozradí?

Na degustaci vína v Praze se například dozvíte, jaké je základní rozdělení vína nejen podle barvy (kvalitní bílé víno, kvalitní červené víno), ale také podle toho, kolik zbytkového cukru víno obsahuje (víno suché, polosuché, polosladké či sladké). Naučíte se k vínu přivonět, prozkoumat ho očima, poznat v něm více než jednu chuť a hlavně se umět bránit, když se vám bude zdát, že podávané víno je špatné.