Vedení společnosti s sebou přináší celou řadu nejrůznějších povinností, s nimiž se musí podnikatelé každým dnem potýkat. Jedním z hlavním kritérií úspěchu, stejně jako častým kamenem úrazu, jsou profesionální zaměstnanci. Nevíte si rady, jak si poradit s podřízenými, kteří používají vozidla na pracovních cestách?

více v článku...

Legislativa je neúprosná, máte zajištěné povinné školení řidičů?

Ačkoliv současná legislativa již dávno nezná pojem „řidič referent“, i přesto vyžaduje použití vozidel na pracovních cestách zvláštní přístup ze strany zaměstnavatele. Daná situace totiž jasně spadá do BOZP, a tak je nutné ji vzít v potaz. Nezáleží na tom, zdali váš zaměstnanec jezdí se svým osobním, či služebním automobilem.

Nejedná se pouze o zákonnou povinnost, ale poctivé profesní školení řidičů s sebou přináší i další nepostradatelné benefity. Dle statistik si motorová vozidla drží přibližně 40% podíl viny na celkovém počtu vážných i smrtelných pracovních úrazů. Z toho důvodu si tato oblast zaslouží vaši plnou pozornost. Jak si zajistit bezpečí a klid?

Profesní školení řidičů jde i online

Povinné školení řidičů se musí provádět v případě nástupu nového zaměstnance, před zahájením činnosti, kterou doposud podřízený neabsolvoval, stejně jako je potřeba dbát na pravidelnou periodu opakování (ideálně jednou ročně). Nejspíše vám je jasné, že daný úkol nezvládnete sami, a přesně proto se hodí vyhledat spolehlivé pomocníky.

V dnešní době digitalizace oceníte moderní online kurzy, díky kterým nebudete muset složitě vymýšlet datum návštěvy specialistů, připravovat prostory a stresovat se s naháněním podřízených. Zkrátka a jednoduše použijete předem připravené programy a celý proces si znatelně usnadníte.

Prevence nadevše

Dobrým příkladem moderních a komplexních služeb je známá společnost PREVENT, jež se ve svém oboru pohybuje již déle než dvacet osm let. Její specializací je BOZP a PO, pracovnělékařské služby, firemní vzdělávání, online kurzy s certifikátem a mnoho dalších důležitých součástí funkčního podnikání. Samozřejmostí je i poradenství, audity, pomoc s agendou a složitou dokumentací.

Pokud tedy momentálně plánujete zajistit „řidičům referentům“ školení, prohlédněte si internetové stránky pod vloženými odkazy. Dočtete se hlavní informace o online kurzu, přičemž vás zajisté potěší zajímavá možnost vyzkoušet si zkušební verzi zdarma. Na co se můžete těšit?

Zmíněná platforma je založená na praktickém interaktivním výkladu, jenž počítá s nejnovější legislativou, testem pro ověření získaných znalostí a finálním udělením certifikace. Záleží čistě na vás, jestli si zvolíte českou, nebo vás zaujme spíše anglická verze. V případě jakýchkoliv dotazů se lze obrátit na lektorskou podporu, která je dostupná dvacet čtyři hodin denně.